Головна Блог Гімнастика Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна

Гімнастика Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна

29.04.2024 / Переглядів : 6

Поділитися з друзями:

Арнольд Кегель широко відомий серед гінекологів своїм винаходом – перинеометром, який дозволяє вимірювати силу м’язів тазового дна. Однак більшість людей знають його як батька гімнастики Кегеля, винайденої понад 70 років тому.

Про вправи Кегеля

Комплекс вправ спрямований на зміцнення і тренування м’язів тазового дна. В організмі вони відповідають за підтримку сечового міхура, матки, піхви та прямої кишки. Помилковою є думка, що вправи Кегеля розраховані тільки на жінок. Нетримання сечі і калу однаково вражає як жінок, так і чоловіків.

Як вправи Кегеля можуть Вам допомогти?

М’язи тазового дна, які тренуються гімнастикою Кегеля, беруть участь в статевому акті, дефекації і сечовипусканні. Систематичні заняття є відмінною профілактикою нетримання сечі і опущення внутрішніх органів, що відбувається з віком.

Якщо розглядати користь гімнастики Кегеля з точки зору статевої функції, то отримуємо посилення кровообігу, чутливість під час статевого акту і більш тривалі оргазми. За рахунок посилення кровообігу підтримується еластичність і тонус судин.

Незважаючи на те, що гімнастика спрямована на м’язи, вона також позитивно впливає на суглоби, зокрема, зберігає стабільність і знімає напругу в поперековому відділі хребта.

Кому показана гімнастика Кегеля?

Гімнастика Кегеля практично не має протипоказань, особливо вона необхідна тим, хто знаходиться в групі ризику. Наприклад, збільшення матки, яке пов’язане з вагітністю, призводить до механічного розтягування м’язів і їх ослаблення.

Також негативно впливають на м’язи тазового дна зайва вага, операції на органах малого тазу, запори, інтенсивні фізичні навантаження і вікові зміни, які неминуче супроводжуються зниженням еластичності м’язів. Систематичне виконання гімнастики формує позитивну динаміку при геморої, гіперплазії передміхурової залози, простатиті, опущенні матки.

кому показана гімнастика кегеля

Протипоказання для гімнастики

Вправи Кегеля протипоказані при вірусних і бактеріальних інфекціях, а також гострих тазових болях. Виконання комплексу для чоловіків може погіршити перебіг бактеріального простатиту. Також вправи протипоказані в перші дні після пологів і операції.

Зверніть увагу, що під час і після вправ не повинно бути печіння або болю. Будь-який дискомфорт свідчить або про неправильну техніку, або про надмірну напругу м’язів.

Як визначити м’язи тазового дна?

Визначення розташування м’язів тазового дна важливо, оскільки необхідно контролювати, щоб вони були задіяні при виконанні вправ. Введіть кінчик пальця в піхву і напружте м’язи. У цей момент палець повинен відчувати здавлювання, а тазове дно – рухатися вгору.

Перед виконанням вправ варто визначити початковий стан м’язів тазового дна. Найпростішим методом є пальцевий метод. Ляжте на спину, вставте один палець у піхву і напружте м’язи. Якщо немає відчуття здавлювання, вставте другий палець. Стискайте тричі по 10 секунд з 30-секундною перервою. При виконанні стежте за тим, щоб не були задіяні м’язи стегон, преса і сідниць.

Як визначити, що Ви використовуєте неправильні м’язи?

Найпоширенішою помилкою є використання м’язів сідниць, ніг і преса. Перевірити правильність виконання можна, поклавши долоню на внутрішню сторону верхньої частини ноги. Якщо ви відчуваєте рух сідниць або ніг при напрузі м’язів тазового дна, вправи виконуються неправильно.

Гімнастику Кегеля можна виконувати і сидячи. При цьому, коли ви стискаєте м’язи тазового дна, не варто підніматися зі стільця. В іншому випадку задіюються сідничні м’язи.

Вправи Кегеля для жінок

Перш ніж почати виконувати вправи Кегеля, спорожніть сечовий міхур, розслабтеся і не забувайте дихати рівно. Якщо ви тільки починаєте виконувати вправи, стисніть м’язи не більше 3-5 секунд. Розслаблення має тривати 10 секунд. Ця проста вправа повторюється підходами по 10 разів.

Щотижня Ви можете збільшувати час, який витрачаєте на стиснення м’язів. Дійшовши до 10 секунд, виконуйте 10 підходів за схемою: стиснення – 10 секунд, відпочинок – 10 секунд 3-4 рази на день.

Гімнастика Кегеля не обмежується однією вправою. Напруга м’язів тазового дна є не менш ефективною. Напружте сідничні м’язи і штовхайте ноги вгору і всередину. Затримайтеся в такому положенні на 5 секунд і розслабтеся. Час виконання – 50 секунд.

Вправи Кегеля для чоловіків

Напружте м’язи тазового дна і затримайтеся в цьому положенні на 5 секунд. При виконанні вправи вкрай важливо не затримувати дихання. Для цього відрахуйте вголос 5 секунд. Повільно розслабте м’язи і затримайтеся в такому положенні на 5 секунд. Виконувати за схемою: 10 підходів 3 рази на день.

Як виконувати вправи Кегеля?

Гімнастика Кегеля вимагає правильного виконання, вправи не повинні викликати дискомфорту або больових відчуттів.

Прийміть зручне положення перед початком виконання вправ

Комплекс можна виконувати як сидячи, так і лежачи. Головна умова – розслаблений стан організму.

гімнастика кегеля для чоловіків та жінок зручне положення для виконання вправ

Етапи виконання вправ Кегеля

Зробіть глибокий вдих через ніс. У цей момент м’язи тазового дна повинні розслабитися. Зігніть губи в трубочку і повільно видихніть. М’язи тазового дна стають напруженими і залишаються в такому положенні протягом 3-6 секунд. Знову вдихніть і розслабте м’язи на 10 секунд.

Як часто робити вправи Кегеля?

Кожен підхід складається з 10 повторень. Для досягнення хорошого результату гімнастику виконують 2-4 рази на день.

Коли збільшувати тривалість вправ Кегеля?

Остаточного, загальноприйнятого графіка збільшення навантаження не існує. Як орієнтир враховуйте власні відчуття під час виконання вправ. Поступово збільшуйте навантаження, якщо м’язи не втомлюються після навантажень протягом 6 секунд з 10 повтореннями.

Що робити, якщо ви відчуваєте біль після вправ Кегеля?

При виконанні гімнастики діє головне правило – не нашкодь. Тому будь-який дискомфорт повинен стати приводом для припинення тренувань. Якщо під час або після виконання вправи з’явився тягнучий або різкий біль в животі або попереку, велика ймовірність, що була задіяна не та група м’язів. Поява головного болю може свідчити про неправильне дихання із затримками і напругою м’язів грудей.

Коли слід звернутися до лікаря?

Перш ніж зважитися на заняття, проконсультуйтеся з гінекологом і урологом.

Також слід звернутися до лікаря, якщо ви відчуваєте біль під час або після тренування. Біль може локалізуватися в спині, внизу живота, області малого тазу. Також приводом для звернення до лікаря повинні стати порушення роботи сечового міхура і кишечника.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Задати питання на тему
  Схожі статті

  13 Травня 2024 Що таке естрогени?

  В організмі людини налічується 50 гормонів, які відповідають за біологічні процеси. Естрогени відносяться до категорії стероїдних гормонів і відіграють ключову […]

  09 Травня 2024 Ознаки вагітності

  З моменту зачаття в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Перші ознаки вагітності жінка відчуває на 20 день розвитку ембріона, який […]

  25 Квітня 2024 Чек-ап організму

  Термін «check-up» став синонімом турботи про власне здоров’я. Саме поняття походить від англійського «check-up», що означає комплексне обстеження організму. При […]

  18 Квітня 2024 Чому не йдуть місячні?

  Регулярність місячних – важливий показник здоров’я загалом, не тільки жіночої репродуктивної системи. Затримки нерідко вказують на глобальні зміни в організмі […]

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок