Головна Блог Луїза Браун – перша дитина ЕКЗ

Луїза Браун – перша дитина ЕКЗ

11.10.2018 / Переглядів : 220

Поділитися з друзями:

Луїза Браун стала першою людиною, що народилися завдяки ЕКЗ. У 2018 році їй виповнилося 40 років. Вся її життя проходить під пильною увагою медиків і журналістів. Чому лікарі і батьки не стали зберігати таємницю її зачаття і як сама Луїза відноситься до допоміжної репродуктології, дізнаєтеся з цієї статті.

Зачаття

Все почалося з того, що мати Луїзи – Леслі Браун – звернулася до лікарів зі скаргою на глибоку депресію. Причиною психічного розладу була неможливість зачати дитину від свого чоловіка Джона. Доведені до відчаю молоде подружжя були готові на все, аби стати батьками. Тому їх не довелося довго вмовляти піти на революційний на ті часи експеримент – процедуру штучного запліднення.

Метод екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) був розроблений в Великобританії вченими Робертом Едвардсом (Robert Edwards), Патріком Стептоу (Patrick Steptoe) і Жаном Перді (Jean Purdy). За допомогою цієї технології передбачалося насамперед лікувати від безпліддя жінок з непрохідністю маткових труб. Основне завдання, яке стояло перед дослідниками, – розробити спосіб вилучення яйцеклітини з організму жінки для подальшого запліднення “в пробірці” і підсадки отриманого ембріона в порожнину матки. Таким чином вдалося б обійтися без функції, виконуваної матковими трубами.

Вчені працювали над цим методом допоміжної репродуктології більше 10 років. І вся їх діяльність зберігалася в найсуворішій таємниці. І ось чому. По-перше, лікарі побоювалися конкурентів, які також проводили експерименти в області відновлення дітородної функції. А по-друге, і це була одна з головних причин, вони боялися перешкод з боку релігійних організацій і негативно налаштованих громадських груп. У той час подібні експерименти з людськими ембріонами більшість людей брало в багнети.

Проведення штучного запліднення вважалося настільки спірним з етичної точки зору, що Рада медичних досліджень відмовив у фінансуванні цього експерименту.

На допомогу прийшла меценат – американка Ліліан Лінкольн Хауел. Ця жінка перерахувала на перше в світі ЕКЗ суму, еквівалентну нинішнім 500 000 фунтів стерлінгів (в 1978 році це було близько 34 000 фунтів стерлінгів). При цьому вона побажала залишатися невідомим благодійником до кінця своїх днів. Тільки після її смерті в 2014 році весь світ дізнався про її безцінний внесок в науку, що відкривав нову еру репродуктивних технологій. Ліліан Хауел була творцем телевізійної станції в Сан-Франциско, з якої велося мовлення для вихідців з Китаю і Японії на їх рідних мовах. Її інтерес до розвитку репродуктивних технологій пояснювався власними проблемами з фертильністю, які так і залишилися таємницею для сторонніх.

Після отримання фінансової підтримки розробники методу ЕКЗ особисто взялися за проведення цієї процедури для Леслі Браун і її чоловіка. Яйцеклітини з тіла майбутньої матері були успішно отримані і запліднені сперматозоїдами чоловіка. Перший в світі ембріолог Жан Перді всю ніч не спав, спостерігаючи, як діляться клітини після успішного запліднення.

На кілька днів ембріон помістили в спеціальну банку, звану Ексикатор. У ньому були створені особливі умови, які сприятимуть розвитку зародка поза організмом матері. Сьогодні ця банку, що зберігала клітини першої дитини “з пробірки”, знаходиться в лондонському Музеї науки.

Підріс ембріон перенесли в порожнину матки, де він успішно закріпився і почав розвиватися.

Народження

Через 9 місяців в лікарні невеликого англійського містечка Олдхема на світ з’явилася Луїза. Її матері зробили кесарів розтин. В цьому не було гострої необхідності, але лікарі хотіли довести, що її фаллопієві труби дійсно непрохідні і ЕКЗ було єдиним виходом. Можливо, звідси і з’явився поширений міф про те, що після пологи після ЕКЗ можливі тільки шляхом кесаревого.

Подивитися на новонароджену дитину з’їхалися журналісти з усього світу. Батьки Луїзи не могли відмовитися від публічного розголосу подробиць зачаття і народження дочки. Інакше виникли б підозри, що з дитиною не все в порядку. А це поклало б тінь на репутацію лікарів-репродуктологів і поставило б під сумнів можливість проведення подібних процедур в подальшому.

На щастя, цього не сталося. І Луїза Браун була оголошена медичним дивом і маяком надії для мільйонів подружніх пар з проблемами безпліддя.

Відразу ж після народження Луїзі зробили масу аналізів і обстежень, щоб переконатися, що вона повністю здорова. Більш того, у неї навіть взяли відбитки пальців. Правда досі невідомо, кому і навіщо вони знадобилися.

Лікарі, які проводили процедуру ЕКЗ, – Патрік Степто і Роберт Едвардс, дали дівчинці друге ім’я – Джой, що в перекладі з англійської означає “радість”.

Луиза Браун — первый ребенок ЭКО фото 2

Як склалося життя

Через 4 роки після народження Луїзи в родині Браунов з’явився ще одна дитина – Наталі. Вона також народилася після ЕКЗ і стала вже 40-ою дитиною “з пробірки” в світі.

Луїза в даний час живе на південному заході Англії з чоловіком і двома синами, які зачаті природним шляхом, що розвінчує ще один міф про «безплідності» дітей, народжених після ЕКЗ. Працює в вантажної компанії. Її 40-річчя стало новим приводом для обговорень в суспільстві можливостей репродуктивних технологій.

Що Луїза думає про технології ЕКЗ

Сьогодні дискусії ведуться, в основному, навколо питання, чи мають право лікарі змінювати генетичну інформацію майбутнього ембріона, адже такі можливості у них є.

Луїза вважає, що в цих питаннях краще довіритися медикам і дозволити їм втручатися в генетику, якщо це необхідно для усунення спадкових захворювань. “Люди засуджували прагнення лікарів до розробки допоміжних репродуктивних технологій, поки не народилася я. Тепер нас в світі мільйони, і це вже значить багато “- каже вона.

Як зізнається Луїза, її особливо торкнув один випадок в супермаркеті. До неї підійшла жінка з двома дітьми, і сказала, що завжди хотіла подякувати її і її матір за внесок в розвиток медичних технологій. Інакше у цієї жінки не було б двох прекрасних синів.

Людину завжди лякає нове і малозрозуміле. І відмова в офіційному фінансуванні першого в світі ЕКЗ яскравий тому приклад. Однак, якщо нові технології роблять життя мільйонів людей по всьому світу наповненою і щасливою, то вони однозначно мають шанс на існування і розвиток. Чи згодні?

Задати питання на тему
  Схожі статті

  26 Жовтня 2022 Вдале ЕКЗ після 40: від чого залежить результат

  З віком репродуктивна функція у жінок знижується. Причиною стає поступове скорочення оваріального резерву: з 32-35 років погіршується якість та зменшується […]

  15 Лютого 2022 Як відбувається імплантація ембріона при ЕКЗ

  Коли багаторазові спроби зачати дитину природним шляхом не призводять до успіху, на допомогу приходять сучасні технології. Ефективним методом подолання безпліддя, […]

  14 Травня 2021 Рак після ЕКЗ. Думка репродуктолога

  Екстракорпоральне запліднення допомагає мільйонам жінок знайти радість материнства. Процедура полягає в заплідненні яйцеклітини за межами жіночого організму з подальшим перенесенням […]

  26 Вересня 2020 Скільки коштує ЕКЗ запліднення

  Екстракорпоральне штучне запліднення або, як нині заведено його називати, просто ЕКЗ, в двадцять першому столітті вже набуло досить поширений характер. […]

  26 Вересня 2020 Як обрати клініку для ЕКЗ? 4 ключових критерія

  Можна довго вибирати клініку ЕКЗ перед тим як почати лікування і, в підсумку, так і не зважитися звернутися до фахівців. […]

  10 Квітня 2020 Як COVID-19 розділив ЕКЗ на «до» і «після»

  Скільки планів порушив COVID-19, якщо говорити в масштабах усієї планети? А якщо говорити про конкретну сім’ю, яка планувала вагітність шляхом […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок