Головна Блог Місячні під час вагітності

Місячні під час вагітності

22.12.2022 / Переглядів : 400

Поділитися з друзями:

Місячний цикл у жінок становить 28 днів. Приблизно на 14 – 15 день відбувається вихід яйцеклітини з фолікула та її переміщення у маткову трубу. Цей процес називають овуляцією, який є найбільш сприятливим для запліднення. Якщо через 24 години після овуляції яйцеклітина не зустрічається із сперматозоїдом, через певний час настають місячні.

Під час підготовки яйцеклітини до овуляції ендометрій (внутрішній шар матки) трохи потовщується. За це відповідає жовте тіло, яке утворюється в другій фазі менструального циклу і, у разі вагітності, підтримує її до розвитку плаценти. За відсутності імплантації заплідненої яйцеклітини в ендометрій відбувається його відторгнення. Спостерігається вихід маткової оболонки, секрету, слизу, ферментів та інших складових менструальних виділень.

 • Чи можуть бути місячні під час вагітності в перший місяць?
 • Що робити, чи є все-таки виділення на ранніх термінах?
 • Які можуть бути причини та ризики?

Докладніше про це далі у статті.

Чи можуть йти місячні при вагітності

При зачатті в нормі вихід чергової яйцеклітини пригальмовується і в результаті місячні не наступають. У деяких випадках спостерігаються виділення і тоді говорять про місячні на ранніх термінах або акушерську кровотечу. Такий стан може бути цілком нешкідливим і не порушувати нормального розвитку плода. Але іноді місячні при вагітності на ранніх термінах вагітності можуть бути небезпечними для дитини, матері або обох водночас.

В перший місяць вагітності йдуть місячні — норма чи ні?

Нормальним станом вважатиметься той випадок, коли яйцеклітина імплантувалася в ендометрій матки «із запізненням». Тобто з якихось причин затрималася овуляція або сперматозоїд «зловив» яйцеклітину майже наприкінці періоду запліднення.

Зачаття, що відбулося в останній момент, супроводжується менструацією, що настала в належні терміни, але і яйцеклітина встигла закріпитися в стінці матки. В результаті тест на вагітність виявиться позитивним і виділення, хоч і мізерні, але все ж таки відзначатимуться. Найчастіше місячні при вагітності на ранніх термінах є ознакою патології.

Позитивний тест на вагітність в руках жінки

Причини

Існують різні небезпеки стану, при яких спостерігаються мізерні місячні, вагітність при цьому може по-різному розвиватися.

Імплантаційні виділення

Після запліднення яйцеклітина здійснює певний шлях від частини ампулярної маткової труби до порожнини матки, де здійснюється її імплантація. На це йде в середньому 8 днів, після яких можуть спостерігатися невеликі виділення (при впровадженні яйцеклітини можуть ушкоджуватися невеликі судини та витікати трохи рідини).

Імплантаційні виділення найчастіше сприймаються як скудна менструація при вагітності. Вони проходять безболісно та малопомітно, у вигляді мазання.

Мимовільний аборт

Може виникати на дуже ранніх термінах і сприйматися як місячні, що затрималися. Нерідко є реакцією організму жінки на якісь грубі хромосомні вади розвитку плода.

Буває, відбувається гормональний збій, і ембріон відкидається. Такі ситуації можуть бути попереджені при своєчасному лікарському втручанні.

Гормональні збої

Нормальний розвиток вагітності залежить від рівня прогестерону. Цей стероїдний гормон:

 • готує матку до імплантації ембріона;
 • знижує імунну реакцію матері на плід, що розвивається;
 • розслаблює гладку мускулатуру матки;
 • полегшує пологи.

Нестача прогестерону веде до серйозних ускладнень під час вагітності.

Позаматкова вагітність

Деякі фактори можуть сприяти неправильному прикріпленню плодового яйця. Найчастіше у фалопієвій трубі. У такому разі позаматковий зародок стає серйозною загрозою життю матері, тому проводиться операція щодо його видалення.

Ознакою позаматкової вагітності є коричневі виділення, що виникають приблизно на 3-4 тижні вагітності. Також за аналізами може спостерігатися нестача гормону ХГЛ.

Травми

Активне статеве життя на ранніх термінах вагітності може спричинити мікротравми піхви. У делікатний період спостерігається підвищене кровонасичення оболонок, тому якщо партнери дотримуються попередньої інтенсивності, іноді виникає кровотеча. Вона не становить особливої небезпеки, хіба що в ранки може проникнути інфекція.

Як відрізнити кровотечу від місячних

Основна відмінність між цими двома типами виділень – різне забарвлення. Патологічні рідини можуть бути коричневими, яскраво-червоними. При менструації рідина нагадує темну венозну кров. Також є інші відмінності:

 1. Позаматкова вагітність і викидень супроводжуються великою кровотечею, болем внизу живота, тяжкістю в попереку.
 2. Імплантаційна кровотеча слабко виражена, при ньому відсутній суб’єктивний дискомфорт, що за термінами часто збігається з початком менструації.
 3. Гормональний збій проявляється спочатку незначними виділеннями, але поступово вони посилюються з одночасним підвищенням інтенсивності болю.

Що робити, якщо пішли місячні під час вагітності

На щастя, поява кров’янистих виділень не означає переривання вагітності, тому не потрібно панікувати чи засмучуватися. Краще відразу звертайтеся до лікаря за консультацією, що дозволить запобігти серйозним наслідкам.

При підтвердженій вагітності потрібно завжди берегти себе та дитину, уважно ставитись до свого здоров’я та думати тільки про хороше!

Задати питання на тему
  Схожі статті

  09 Травня 2024 Ознаки вагітності

  З моменту зачаття в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Перші ознаки вагітності жінка відчуває на 20 день розвитку ембріона, який […]

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  21 Березня 2024 Загроза викидня на ранньому терміні

  Що таке викидень? Викидень, або мимовільний аборт, – це раптове переривання вагітності на терміні до 22 тижнів, найчастіше пов’язане з […]

  15 Березня 2024 Як спланувати стать майбутньої дитини?

  Багато майбутніх батьків хочуть заздалегідь дізнатися і спланувати стать свого майбутнього малюка. Для деяких пар це дуже важливо, й існує […]

  11 Березня 2024 Доплер при вагітності

  Що таке доплер?   Доплер при вагітності – це ультразвукова процедура, яка дозволяє вивчити роботу кровотоку і судин матки, плаценти і […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок