Головна Послуги Вагітність Завмерла вагітність: діагностика та лікування

Завмерла вагітність: діагностика та лікування

Вартість послуги
Консультація гінеколога

365грн

Консультація гінеколога

535грн

УЗД гінекологічне вагінальним датчиком

400грн

УЗД гінекологічне вагінальним датчиком

500грн

Спостереження вагітності «Базовий»

24500грн

Спостереження вагітності «Спеціальний»

38500грн

Спостереження вагітності «Все включено»

55000грн

Зупинка зростання і смерть плода найчастіше трапляються у першому триместрі. Завмерла вагітність на ранніх термінах може навіть залишатися непоміченою жінкою — коли матка відкидає плід не відразу і здається, що все добре. Щоб подальші спроби виношування стали можливими, необхідно очистити порожнину матки від залишків плодових тканин та оболонок. Уникнути цієї процедури можна, якщо викидень стався на ранніх термінах і порожнина матки мимовільно очистилася. Для цього застосовуються хірургічні чи медикаментозні методи. Останні підходять тільки для жінок, які народжували природним способом. Адже результативність медикаментозного методу може бути високою, лише коли маткова шийка відкрита, що дає можливість штучно стимулювати скорочення матки.

Як проявляється завмерла вагітність на ранньому терміні?

Ознаки вагітності, що не розвивається, виявити самостійно неможливо. Тому так важливе регулярне гінекологічне спостереження у акушера, особливо на ранніх термінах. Тривожною ознакою лікаря є, наприклад, невідповідність розміру матки терміну вагітності. Якщо ви помітили виділення з піхви з домішкою крові – у такому разі відкладати візит до фахівця не можна! Підозру викликає загальна слабкість, температура та озноб — не варто списувати це на ГРЗ, особливо у першому триместрі. Завмерла вагітність може викликати і болі, що тягнуть, внизу живота – один з найтривожніших симптомів у жінки, що виношує дитину. Також має насторожити те, що молочні залози перестали набухати та хворіти, адже це свідчить про зміну гормонального фону.

ла вагітність: діагностика та лікування фото 1

Причини патології

Основна причина завмирання плоду буває різною: від генетичних, хромосомних, гормональних порушень до порушень згортання крові у матері (тромбофілії), інфекційних захворювань на ранніх термінах вагітності, шкідливих звичок, вірусу герпесу і т.д. Серед найпоширеніших – генетичні патології. Організм, «скануючи» плід, виявляє його відхилення та припиняє розвиток.

Як визначити завмерлу вагітність?

Важливий тест при вагітності, що завмерла – УЗД при паралельній здачі гормону ХГЛ – це єдиний достовірний спосіб визначення завмерлої вагітності і патологій розвитку плода. Такий тест робиться протягом кількох днів, щоб відстежити динаміку. Завмирання плода на ранніх термінах вагітності лікар може визначити лише після медичного огляду, проведення УЗД та тесту на ХГЛ у динаміці.

Що робити при завмиранні вагітності?

Головним наслідком припинення вагітності є мертвий плід, який підлягає обов’язковому видаленню. Іноді такий процес відбувається мимовільно, але часто потрібне лікарське втручання. Завдяки спеціальному чищенню видаляють усі частинки плодового яйця. Основна профілактика виникнення даного порушення надалі – проходження повного обстеження для встановлення причини вагітності, що завмерла. Тому репродуктолог призначає аналізи та діагностичні процедури. Варто пам’ятати, що таке відхилення – не вирок, і надалі у більшості випадків жінкам вдається стати щасливими мамами. Безпліддя можливе лише в тому випадку, якщо не було проведено якісне чищення.

Яке обстеження рекомендовано після переривання вагітності

Діагностика, рекомендована після завмирання вагітності, передбачає обстеження обох батьків. Його проходять після того, як менструальний цикл відновиться (це відбудеться протягом місяця після проведення чищення).

Призначається проведення:

 • генетичного обстеження батьків;
 • аналізів на TORCH-інфекції;
 • дослідження гормонального тла;
 • коагулограми крові;
 • гінекологічного УЗД;
 • спермограми;
 • імунограми;
 • каріотипування абортивного матеріалу.

Відновлення після вагітності

Курс лікування за наявності діагнозу «завмерла вагітність» передбачає усунення виявлених причин, для чого важливо пройти повне обстеження. Акушер-гінеколог призначає препарати для повної реабілітації та рекомендує терміни для наступної вагітності (часто через шість місяців). Велике значення для повноцінного відновлення має здоровий спосіб життя з високою часткою активності, збалансований раціон та прийом рекомендованих лікарем вітамінних комплексів. Варто звернутися за психологічною підтримкою до близьких чи спеціалістів. З відновленням фізичних та моральних сил легше налаштуватися на наступну успішну вагітність. Наша клініка професора Феськова О. М. пропонує послугу із супроводу вагітності з моменту її планування. Вартість прийому та обстеження у філіях Києва та Харкова вказані на сторінці Ціни, там же можна і записатися на консультацію. Кваліфіковані фахівці допомогли стати щасливими батьками тисячам сімей.

Переваги клініки

Спеціалізована клініка (серед наших вагітних ті, хто йшов до народження дитини через тернистий шлях багаторічного безпліддя. Ми знаємо цінність кожного зачаття, тому професійно і відповідально спостерігаємо майбутніх малюків до самого народження).

Спостереження вагітності в межах однієї клініки – це запорука вашого комфорту у такий важливий період кожної жінки. Вам не доведеться паралельно відвідувати державну поліклініку, адже ми зібрали всі необхідні аналізи та обстеження, консультації фахівців та документальний супровід, необхідні у цей період у три пакети спостереження вагітності:

 • Базовий;
 • Спеціальний;
 • Все включено.

Докладніше з ними можна ознайомитися на сторінці «Програми ведення вагітності».

Оформляємо всі необхідні документи – обмінна карта, лікарняний лист (немає необхідності звертатися в державну поліклініку, паралельно ставати там на облік).
Оформляємо договір на ведення вагітності (весь перелік і порядок надання послуг регламентований документально).

У нас можна зробити всі необхідні аналізи і дослідження (своя лабораторія, апарати УЗД експертного класу).

Прийом по запису без черг і очікувань (всі візити будуть скоординовані з метою мінімізації відвідувань – за один візит можна здати необхідні аналізи, пройти УЗД-скринінг, відвідати доктора, який спостерігає вагітність).

3 пакети спостереження з урахуванням індивідуальних потреб Вашої вагітності.

Для майбутніх мам ми проводимо лекції по догляду за малюком спільно з дитячим медичним центром Ліни Барської.

Вартість послуги
Консультація гінеколога

365грн

Консультація гінеколога

535грн

УЗД гінекологічне вагінальним датчиком

400грн

УЗД гінекологічне вагінальним датчиком

500грн

Спостереження вагітності «Базовий»

24500грн

Спостереження вагітності «Спеціальний»

38500грн

Спостереження вагітності «Все включено»

55000грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


  Записатися на прийом


  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок