Симптоми та ознаки безпліддя

Проблема безпліддя є однією з актуальних тем в сучасному світі, причому, ще півтора століття тому таких масштабів вона не мала. За спостереженнями лікарів в сім’ях, що зіткнулися з даною проблемою, в 1/3 випадків безплідна чоловіка, в 1/3 – чоловік і в що залишилася третини – безплідні обидва партнера. Отже, що ж таке безпліддя і які його симптоми.

Безпліддя у жінок

Спочатку поговоримо про жіночу безплідність. Згідно з визначенням, безпліддя у жінок (інфертильності) – це неможливість зачаття протягом року при регулярному сексуального життя без застосування протизаплідних засобів у жінки статевозрілого віку. Причин для безпліддя існує маса, починаючи від пороків у розвитку статевої системи, а закінчуючи впливом психічних або неврологічних захворювань. Таким чином, можна зробити висновок, що в переважній більшості випадків безпліддя є наслідком запальних процесів або відхилень в репродуктивній системі.

Як випливає з визначення, ознакою жіночого безпліддя є відсутність настання вагітності при регулярного статевого життя протягом року і більше при дотриманні умов:

 • секс зі здоровим в статевих відносинах партнером;
 • незастосування засобів контрацепції протягом тривалого періоду;
 • вік жінки від 20 до 35 років старще 35 років слід враховувати період спроб більше 6 місяців

Відзначимо, що на підставі описаних вище умов можна говорити про підозру на безплідність, а не безапеляційно заявляти про діагноз безпліддя.

У будь-якому випадку, для встановлення діагнозу безпліддя необхідно провести ряд обстежень. Оскільки безпліддя може бути наслідком хвороб, то говорити про те, що є симптоми безпліддя, як мінімум некоректно.

Будь-які симптоми є провісниками якогось захворювання, яке при потуранні з боку хворого в проведенні його лікування, може привести до безпліддя.

Саме з цієї причини жінкам необхідно звертати пильну увагу на відхилення у функціонуванні свого організму. Наприклад, якщо спостерігається порушення регулярних циклів в організмі, хворобливе протікання «критичних днів» або з’являються сторонні виділення зі статевих шляхів, то це вже тривожний знак і свідоцтво про те, що необхідно звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину того, що відбувається.

Тривалість менструального циклу менше 20 днів і більше 40 також є вагомою причиною для звернення до лікаря. Пам’ятайте, що чим раніше буде виявлено захворювання, тим вище відсоток успішного лікування. Крім цього, серед явних ознак, потенційно небезпечних для жіночої репродуктивної системи, можна виділити наступні:

 • наявність зайвої кількості волосяного покриву на обличчі або на тілі, або, навпаки, відсутність волосся в районі геніталій або пахвових западин;
 • жирна шкіра і вугрі, лікування якої виявляється неефективним, незважаючи на застосування відповідних засобів (в ряді випадків це говорить про підвищений вміст андрогенів (чоловічих гормонів));
 • надлишкове вироблення гормону пролактину, переважної овуляцію (також може привести до безпліддя);
 • різке зниження ваги (призводить до зменшення підшкірного жиру, що несприятливо позначається на процесі освіти естрогену, важливого елемента в житті фолікулів, без яких вагітність неможлива);
 • надмірна маса тіла;
 • наявність запущених венеричних захворювань (може привести до ускладнень в статевій системі).

На думку частини лікарів, безпліддя не є невиліковним і при своєчасному зверненні до медиків можна підкоригувати присутні порушення дітородної функції. Випадки повного безсилля лікарів перед безпліддям – досить рідкісне явище.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

 

Безпліддя у чоловіків

Чоловіче безпліддя – нездатність організму виробляти або доставляти в організм жінки достатню кількість здорових сперматозоїдів для здійснення зачаття. Складність визначення чоловічого безпліддя на ранній стадії пояснюється тим, що зазвичай при виникненні проблем в подружжю при зачатті дитини, в першу чергу шукають винуватця в жіночій половині, і лише після того, як вона доведе свою «спроможність» на підставі аналізів і обстежень, починається обстеження партнера.

До того ж будь-яких симптомів у безплідного чоловіка немає, виходячи з «якості» інтимного життя, він нічим не відрізняється від здорового чоловіка, оскільки всі процеси в його статевій системі проходять нормально (за винятком того, що дефективних виявляється вироблений «матеріал» або знижена «дальність викиду» в системі подачі насіння).

Причин чоловічого безпліддя теж достатня кількість, але воно явно менше, ніж у жінок. За процентним співвідношенням:

 • в 20 випадках з 100 причиною безпліддя є порушення на ендокринній рівні;
 • в 16 – поразка венозної системи яєчка (варикозне розширення вен – варикоцеле);
 • в 20 – хронічні та інфекційні захворювання статевої системи.

До групи ризику входять чоловіки, що мають венеричні захворювання, проблеми з простатою, травми і пухлини яєчок. Також має місце бути і вроджена патологія статевих органів. Не варто забувати, що вкрай не благотворно впливають на якість сперми шкідливі звички, такі, як куріння або алкоголь, а також складні умови роботи, наприклад, хімічні виробництва.

Виділити явні ознаки чоловічого безпліддя можливо. При виникненні проблем із зачаттям дитини пройти обстеження важливо обом партнерам.

Лікування може зажадати і сили волі, і терпіння. Відсоток успішного лікування безпліддя у чоловіків також досить високий.

Пам’ятайте, що при належній увазі до свого здоров’я та здоров’я другої половини дитячий сміх в родині, де мріють про дитину, обов’язково буде чути.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок