Головна Енциклопедія Енциклопедія безпліддя - Енциклопедія безпліддя Захворювання щитовидної залози і безпліддя

Захворювання щитовидної залози і безпліддя

Постійно змінюється екологічна і радіологічна ситуація, яка сприяє зростанню захворювань щитовидної залози. Велику роль в цьому відіграє зміна характеру харчування населення, зниження споживання продуктів, багатих на йод, таких як морепродукти – морська риба, морська капуста, м’ясо, молочні продукти.

Порушення функції щитовидної залози частіше розвиваються у жінок, ніж у чоловіків і це впливає на стан здоров’я дітей, так як встановлено, що навіть субклінічні (приховані) форми патології щитовидної залози у матері можуть несприятливо позначитися на стані плоду та новонародженого. Порушення функції щитовидної залози впливають на менструальний цикл жінки, її здатність до зачаття і виношування вагітності. Захворювання щитовидної залози носять сімейний характер майже в 50% випадків, а спадковий – в 60%.

Захворювання щитовидної залози і безпліддя фото 1

Порушення функції щитовидної залози і безпліддя

Захворювання щитовидної залози (гіпо-, гіпертиреоз) призводять до порушення репродуктивної функції: ановуляції (не дозріває яйцеклітина в фолікулі яєчника), порушення менструального циклу, безпліддя.

Найчастішим захворюванням щитовидної залози є дифузний токсичний зоб або тиреотоксикоз (гіпертиреоз). Тиреотоксикозом страждають переважно жінки (70-80% хворих). При гіпертиреозі виникає порушення менструального циклу, олігоменорея (рідкі менструації тривалістю від 35 днів до 6 місяців), аменорея (відсутність менструацій більше 6 місяців) і як наслідок цього безпліддя.

Недостатність функції щитовидної залози (гіпотиреоз) може бути обумовлена ​​недорозвиненням щитовидної залози, видаленням щитовидної залози, дією радіації, запальними процесами і т.д. Гіпотиреоз супроводжується порушенням менструального циклу (аменореєю, олігоменорією, менорагією – кровотечами) і ранньої менопаузою (клімаксом). Вагітність виникає рідко. Причому зазвичай завершується мимовільним абортом або передчасними пологами. При настанні вагітності на фоні гіпотиреозу можливі такі ускладнення, як анемія, передчасне відшарування плаценти, післяпологові кровотечі та ін.

Ендемічний зоб характеризується гіперплазією (збільшенням) розмірів залози. Захворювання поширене в регіонах зі зниженим вмістом йоду в середовищі. Розвиток ендемічного зобу у жінок супроводжується запізненням статевого дозрівання (менархе, тобто початок менструацій в 16-20 років) з подальшою нерегулярністю менструальної функції. При запальних захворюваннях щитовидна залоза (різні тиреоїдити) можливі тимчасові порушення менструального циклу.

Таким чином, тривале порушення функції щитовидної залози супроводжується серйозними відхиленнями у функціонуванні жіночої репродуктивної системи і здебільшого призводить до безпліддя.

Діагностика захворювань щитовидної залози

На першому прийомі у лікаря Вам будуть видані направлення на всі необхідні дослідження, в тому числі на дослідження вмісту в крові гормонів щитовидної залози. Обсяг оцінки функції щитовидної залози вирішується індивідуально. У більшості випадків проводяться гормональні дослідження ( «Оцінка гормонального фону»). У разі відхилень в концентрації гормонів Вам буде рекомендовано проведення ультразвукового дослідження щитовидної залози і консультації лікаря ендокринолога для призначення оптимального лікування.

Як правило, планування вагітності, в тому числі і лікування безпліддя, можливо тільки після усунення наявних гормональних відхилень.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

 

Роль гормонів щитовидної залози в організмі

Щитовидна залоза – це одна з найбільших залоз ендокринної системи. Маса щитовидної залози дорослої людини складає в середньому 20-30 грамів і залежить від регіону проживання. Причому у жінок вона дещо вища в порівнянні з чоловіками того ж віку. Під час вагітності маса щитовидної залози збільшується.
Щитовидна залоза (Thyroid) розташована на передній поверхні трахеї (Trachea) і має вигляд метелика, крила якої представлені лівої і правої частками, з’єднаний ними між собою перешийком. Розміри кожної частки становлять 2,5-4 см в довжину, 1,5-2 см в ширину і 1-1,5 см – в товщину. У залозі відбувається утворення йодованих гормонів: тироксин (Т4) і трийодтиронін (Т3), а також гормон тиреокальцітонин. Основними компонентами для утворення йодованих гормонів служать йод і амінокислота – тирозин.

Протягом усього життя людини нормальний рівень гормонів щитовидна залоза є необхідною умовою гармонійного функціонування організму. Вони впливають на обмінні процеси в організмі, зростання тканин, стимулюють синтез білка, впливають на статевий розвиток, менструальну функцію, овуляцію. Незважаючи на невеликий розмір щитовидної залози, гормони, що виробляються в ній, беруть участь практично у всіх процесах організму. Основною функцією її є підтримка нормального метаболізму (обміну речовин) в клітинах організму.

Тиреоїдні гормони необхідні для нормального розумового і фізичного розвитку. Поряд з гормоном росту, що виробляється в гіпофізі, вони відповідають за нормальний розвиток кісток скелета. Недолік гормонів щитовидної залози в дитячому віці призводить до припинення росту, а дефіцит їх при вагітності – до недорозвинення мозку майбутньої дитини.

Доведеною є роль щитовидної залози в нормальному розвитку молочних залоз у жінок. Щитовидна залоза відіграє важливу роль у функціонуванні імунної системи організму. Її гормони стимулюють клітини імунної системи,так звані Т-клітини, за допомогою яких організм бореться з інфекцією. Припускається, що зміна функції щитовидної залози відіграє важливу роль в старінні організму.

 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок