Warning: Undefined array key "HTTP_USER_AGENT" in /home/admin/web/feskov.ua/public_html/wp-content/themes/feskov/functions.php on line 385
Головна Енциклопедія Енциклопедія гінекології - Захворювання Запалення яєчників: як впливає на жіноче здоров’я

Запалення яєчників: як впливає на жіноче здоров’я

Продовження роду — одна з основних задач будь-якої людини, однак, останнім часом все складніше втілювати це в реальність, оскільки спостерігається зростання числа подружніх пар, в яких один з партнерів (або обидва) є безплідними. Про причини безпліддя говорять багато, в силу того, що і причин цих чимало. Одна з них — запалення яєчників у жінок. Про це захворювання і піде мова в статті.

Але для початку спробуємо отримати загальне уявлення про яєчники. Отже, яєчники — це парний орган в репродуктивній системі жінки, основне завдання якого полягає у виробленні та зберіганні статевих клітин, а також у виробництві стероїдних гормонів (андрогени, естроген і прогестин).

Оптимальної «продуктивності» яєчники досягають в період 20-35 років, коли площа кожного з них складає близько 6см2, після чого вони починають втрачати форму і знижують рівень вироблення гормонів і статевих клітин.

Істотна втрата «функціональності» яєчників спостерігається після 35 років, тому запалення яєчників особливо небезпечно для жіночого організму віком від 16 до 35 років.

До речі, саме роботою яєчників обумовлений менструальний цикл в житті кожної жінки. Після вироблення в яєчнику фолікула і формування в ньому яйцеклітини, остання «викидається» в маткову трубу, де існує ймовірність того, що вона зустрітися з чоловічим сім’ям і буде запліднена.

Якщо такого не відбувається, то утворене жовте тіло вступає в зворотну фазу розвитку, а в матці, яка була готова прийняти запліднену яйцеклітину, але так і не дочекалася цього, відбувається атрофування ендометрія, що вистилає її порожнину і харчується за рахунок кровоносних судин навколо, що, в свою чергу, призводить до їх розриву (і спостерігається, власне, менструація). Потім процеси повторюються. Тривалість циклу може варіюватися від 25 до 31 дня. Таким чином, нормальна робота яєчників є першим етапом на шляху до материнства, бажаному для багатьох жінок.

Запалення яєчників (оофорит)

Але, на жаль, різні фактори, як спадкові, так і зовнішні, можуть призвести до відхилень в роботі яєчників, серед яких одним з найнебезпечніших є запалення яєчників або, по-науковому, оофорит. Яким же чином можна виявити запалення яєчників?

Оофорит в більшості випадків розвивається не самостійно, а нарівні з іншими захворюваннями репродуктивної системи, наприклад, запаленням маткових труб. Таке захворювання рідко протікає без симптомів, а тому причинами для занепокоєння є тягнуча біль в нижній частині живота, в піхву або паху з віддачею в область крижів і попереку, що посилюється при напрузі, дефекації або при занятті сексом.

Також про запалення можуть говорити розлад сечовипускання і хворобливі відчуття при менструації, частим симптомом є порушення менструального циклу і зниження статевого потягу. Зовнішні прояви оофориту можуть бути виражені у вигляді підвищеної температури тіла, нудоти, блювоти. На жаль, дуже часто такі симптоми плутають зі звичайним простудним вірусним захворюванням або списують на отруєння.

Причинами запалення яєчників в більшості випадків виступає інфекційне захворювання, часто викликане стафілококами, гонококами, стрептококами, хламідіями і т.п. Захворювання також може розвинутися і внаслідок травми матки, отриманої при аборті, важких пологах або неправильному використанні спіралі. Не варто списувати з рахунків і звичайну перевтому, стреси, депресивні настрої, а також банальне переохолодження.

Правильне, і, головне, вчасно розпочати лікування допоможе запобігти переходу недуги в хронічну форму, при якій біль притупляються, але наслідки можуть спровокувати виникнення спайок в маткових трубах і, в підсумку, привести до їх непрохідності, а це, по суті, прямий шлях до штучного запліднення.

Лікування запалення яєчників

Так як же проводиться лікування, і які методи практикуються в сучасній медицині?

По-перше, визначається першоджерело запалення, тобто який мікроорганізм його викликав. По-друге, проводиться аналіз на стійкість збудника до антибіотиків, після чого призначається медикаментозне лікування.

Основним методом є призначення антибіотиків широкого спектру дії, протизапальних і знеболюючих препаратів в поєднанні з прийомом імуномодулюючих засобів, а також проведенням фізіотерапевтичних процедур.

У разі відсутності позитивних зрушень після медикаментозного лікування може бути проведено хірургічне втручання, яке в більшості випадків зводиться до проведення лапароскопії, але при складних випадках можливе застосування радикальних заходів, аж до повного видалення обох яєчників або інших уражених органів репродуктивної системи.

Варто відзначити, що після успішного курсу лікування та позбавлення від хвороби, в рамках профілактики якихось надприродних заходів проводити не треба, просто необхідно стежити за своїм здоров’ям, як психічним, так і фізичним, тримати імунітет в тонусі і дотримуватися правил особистої гігієни.

Підводячи підсумок, можна виділити наступні тези:

  • запалення яєчників є однією з основних причин безпліддя;
  • оофорит в більшості випадків розвивається на тлі поразки інших органів малого таза;
  • група ризику — молоді жінки (від 16 до 35 років);
  • в переважній масі випадків збудниками хвороби є мікроорганізми, властиві інфекцій, що передаються статевим шляхом;
  • своєчасне і правильне лікування збільшує шанс на повне одужання.

 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок