Головна Блог Не вагітна. Що робити, якщо результат ЕКЗ негативний?

Не вагітна. Що робити, якщо результат ЕКЗ негативний?

12.04.2019 / Переглядів : 494

Поділитися з друзями:

Ефективність первинної процедури ЕКЗ в клініці професора Феськова О.М. становить 45%. Після кріопротоколов вдається довести цей показник до 70%. Відсоток успішних процедур відповідає світовим нормам. Однак наші фахівці безперервно працюють над тим, щоб він ставав все більше.

Чому не вийшло ЕКЗ?

Результативність процедури ЕКЗ визначається багатьма факторами: віком майбутніх батьків, станом їх здоров’я, професіоналізмом репродуктологів та ембріологів, оснащеністю клініки обладнанням та ін. В нашому центрі в розпорядженні досвідчених фахівців новітнє обладнання та сучасна лабораторія, що дозволяють провести комплексне обстеження пари, контроль на всіх етапах ЕКЗ і проаналізувати кожну ситуацію для коригування дій в разі невдалої спроби.

На даному етапі розвитку медицини лікарі можуть контролювати всі процеси розвитку ембріона до імплантації: від зростання і розвитку фолікула до отримання 5-6-денного ембріона, якого можна підсаджувати в матку. Але ось процес імплантації в слизову оболонку до цього часу залишається не вивченим до кінця.

На цьому етапі велику роль відіграють імунні процеси, які контролюють взаємодію тканин матері і дитини, що відрізняються генетично і імунологічно. Встановлено, що причиною непріжіваемості ембріона можуть стати генетичні патології або збої на етапі спроб вростання клітин зародка в материнські тканини. Процеси імплантації вважаються головним чинником, що знижує ефективність проведення ЕКЗ.

Коли можна робити наступну спробу?

Після процедури екстракорпорального запліднення жіночому організму на відновлення потрібно як мінімум 2 місяці. Після закінчення цього терміну можна планувати наступний протокол.

Якщо з попереднього разу частина ембріонів була заморожена, тоді використовують кріопротокол, що не вимагає попередньої стимуляції суперовуляції. В такому випадку проводять лише гормональну підготовку репродуктивної системи до підтримки вагітності. Це найбільш сприятливий варіант, оскільки не вимагає додаткової медикаментозної навантаження на організм.

Якщо ж заморожених ембріонів не залишилося (їх було мало, вони були низької якості, не дожили до заморозки і т. Д.), То процедуру ЕКЗ починають з самого початку – з стимуляції овуляції для отримання декількох яйцеклітин, придатних для запліднення. При повторних спробах ЕКЗ пацієнтам пропонують включити в програму додаткові дослідження біоматеріалу, щоб підвищити ймовірність успіху. Так само на другу спробу ЕКЗ надається знижка.

Дізнатись скільки коштує програма ЕКЗ та почати планувати вагітність можна, записавшись на консультацію за телефонами контакт-центру клініки професора Феськова О.М., вказаними нижче.

Скільки можна робити спроб ЕКЗ?

Із цього приводу думки лікарів розходяться. Допоміжні репродуктивні технології досить молода галузь медицини. Багато її аспекти не до кінця вивчені і прогнозовані, в тому числі і вплив маніпуляцій на здоров’я жінки.

Вважається, що до 6 циклів стимуляції не підвищують ймовірність онкології. На якомусь етапі може бути запропоновано використання донорських яйцеклітин, сперматозоїдів або зовсім сурогатне материнство.

Як можна підвищити результативність ЕКЗ?

Виходячи з основних чинників, які можуть вплинути на імплантацію ембріона, для підвищення шансів на успіх ЕКЗ вживають заходів в декількох основних напрямках.

Аналіз біоматеріалу

Використання методу ПІКСI, ІМСІ для відбору сперматозоїдів. Це дозволяє відокремити тільки морфологічно нормальні і зрілі чоловічі клітини. Сам процес запліднення проводять шляхом впровадженням сперматозоїда безпосередньо в цитоплазму яйцеклітини (ІКСІ). Такий метод істотно підвищує шанси на злиття чоловічого і жіночого генетичного матеріалу і отримання здорових ембріонів.

Проведення передімплантаційної генетичної діагностики (ПГД) на етапі культивування ембріонів. Методика дозволяє виявити генетичні патології і запобігти підсадку в матку ембріона з аномаліями. Дозволяє суттєво знизити відсоток завмерлих вагітностей і абортів на малих термінах вагітності.

Підвищення ймовірності імплантації

До них відносяться скарифікація ендометрія, допоміжний хетчинг і мононуклеари.

Скарифікація ендометрія спрямована на поліпшення якості та товщини слизової оболонки матки. Процедура полягає в нанесенні декількох насічок. Основна мета – запустити відновлювальні процеси в тканинах. Оновлення слизової благотворно позначається на її властивості.

Допоміжний хетчингспрямований на підвищення спроможності ембріона імплантуватися в порожнину матки. Процедура полягає в частковому руйнуванні оболонки зародка, якщо вона дуже щільна і не дозволяє прикріпитися до материнських тканин.

Мононуклеари – прогестерон грає вирішальну роль в підготовці слизової оболонки матки до імплантації. У лімфоцитах периферичної крові (мононуклеарние клітини) в нормі присутні рецептори прогестерону. Для пацієнтів, повторно проходять ЕКЗ, застосування внутрішньоматкового введення мононуклеаров перед перенесенням ембріонів, значно підвищує можливість імплантації ембріона і настання вагітності.

Зміна способу життя

Головна рекомендація лікарів – позитивний настрій. Психоемоційний стан жінки має колосальний вплив на її здоров’я в цілому і на сприйнятливість репродуктивної системи до проведених процедур.

Що стосується харчування майбутньої мами, фахівці радять дотримуватися середземноморської дієти. Вона передбачає вживання в їжу різних сортів риби, м’яса, сезонних овочів, фруктів, сирів, кисломолочних продуктів і оливкового масла в якості заправки до салатів. Надходження в організм в достатній кількості всіх необхідних корисних речовин забезпечить підтримку фізіологічних процесів на всіх рівнях.

Більше інформації та роз’яснень з Вашого конкретного випадку зможуть надати наші лікарі-репродуктологи. Для запису звертайтеся до координаторів за телефонами:

 • 0 800 50 77 90
 • 098 100 76 76
 • 066 100 76 76
 • 093 100 7676

Задати питання на тему
  Схожі статті

  28 Червня 2024 Як визначити овуляцію?

  Визначення дати овуляції важливо в двох випадках: ви використовуєте календарний метод контрацепції або плануєте вагітність. Що таке овуляція? Під терміном […]

  20 Червня 2024 Чи можна займатися сексом під час ЕКЗ?

  Ще пару десятиліть тому безпліддя було вироком материнству. Розвиток медицини і технології ЕКЗ дозволило вирішити цю проблему. Нижче ми відповімо […]

  27 Травня 2024 Вагітність при дворогій матці

  Під медичним терміном «дворога матка» мається на увазі вроджений порок розвитку, при якому порожнину матки розпадається на дві частини і […]

  09 Травня 2024 Ознаки вагітності

  З моменту зачаття в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Перші ознаки вагітності жінка відчуває на 20 день розвитку ембріона, який […]

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок