Головна Блог Чому не вдається завагітніти?

Чому не вдається завагітніти?

04.03.2024 / Переглядів : 33

Поділитися з друзями:

Що робити, якщо пара здорова, але вагітність не настає? 

Причин, за якими дівчатам не вдається завагітніти, може бути безліч. Деякі пари після декількох невдалих спроб завести дитину починають бити на сполох, або ще гірше, підозрюють безпліддя. Насправді не варто панікувати завчасно, адже не кожен незахищений статевий акт може призвести до вагітності. Якщо дівчині менше 35 років, то іноді потрібно до року активного планування, після чого починають підозрювати безпліддя, якщо за 35, термін скорочується до півроку. Причини, за якими вагітність може не наступати, розглянемо нижче.

Нерегулярний секс

По-перше, одним з важливих факторів є регулярне статеве життя, причому не рідше 2-3 разів на тиждень. Чим довше інтервал між статевими актами, тим гірше це може позначитися на якості чоловічої сперми.

Які захворювання можуть викликати проблеми із зачаттям?

Існує безліч захворювань, які можуть ускладнити вагітність або навіть стати причиною безпліддя, в тому числі:

 • Ендокринні захворювання – до них відносяться інсулінозалежний цукровий діабет, полікістоз яєчників, деякі черепно-мозкові травми, гіперандрогенія.
 • Запальні процеси, які призводять до порушення прохідності маткових труб і впливають на структуру ендометрія.
 • Різні утворення, такі як кісти, міоми, поліпи ендометрію та ін.

Постійні стреси і психологічні проблеми   

Постійний моральний стрес може опосередковано вплинути на проблеми з фертильністю. Стрес може погіршити якість життя, стати причиною нерегулярного менструального циклу, що згодом може перешкодити вагітності.

Чому не виходить завагітніти - причини безпліддя

Гормональні проблеми

Вагітність може не наступити і в тому випадку, якщо у дівчини порушений гормональний фон. Причина може критися в гіпоталамо-гіпофізарній системі, якщо відбуваються зміни рівня синтезу гормонів. Ендокринне безпліддя викликає гормональний збій, і в результаті яйцеклітина не дозріває, а овуляція відсутня. Обов’язково потрібно звернутися до лікаря, який призначить необхідні аналізи для встановлення діагнозу.

Непрохідність маткових труб      

При цьому захворюванні просвіт, що дозволяє статевим клітинам проникнути в порожнину матки, безпосередньо звужується або закривається повністю, що перешкоджає зачаттю. Якщо обструкція одностороння, шанси завагітніти зменшуються вдвічі, але якщо обидві маткові труби закриються, вагітність буде неможлива.

Рухливість сперматозоїдів у чоловіків

Одним з важливих аспектів для успішного зачаття є рухливість статевих клітин у чоловіків. Для того, щоб дістатися до яйцеклітини і запліднити її, сперматозоїд повинен рухатися швидко і по прямій лінії. Існує 4 категорії сперматозоїдів – A, B, C і D, серед яких A і B є досить швидкими сперматозоїдами, що рухаються по прямій траєкторії, яка в нормі повинна становити не менше 38-40% для успішного зачаття.

Чому не виходить завагітніти при овуляції?     

Для того щоб запліднення пройшло успішно, необхідні дві сильні і здорові статеві клітини – сперматозоїд і яйцеклітина. У тому випадку, якщо якість сперми низька, або яйцеклітина не до кінця дозріла і не готова до злиття, зачаття може не відбутися. У деяких випадках через будь-яке пошкодження зигота може не дожити і загинути на 4-й день, після чого вийде разом з місячними, і дівчина навіть не дізнається, що була вагітна.

Як визначити овуляцію?

Овуляція настає на 14-й день при 28-денному циклі і триває добу, при цьому фертильних днів може бути 5-7. Розрахувати овуляцію можна як самостійно, так і за допомогою фолікулометрії – ультразвукового дослідження, і це найточніший спосіб.

Як визначити овуляцію, чому не вдається завагітніти під час овуляції

Чому немає овуляції?

На відсутність овуляції можуть впливати різні фактори, такі як різкий набір або втрата ваги, фізичні та розумові навантаження на організм жінки, а також різні ендокринні та гінекологічні захворювання.

Чому не можна завагітніти другою дитиною?   

Якщо немає можливості завести другу дитину, причини можуть критися і в здорових парах, і в нерегулярному сексі. Після пологів в репродуктивній системі матері можуть відбутися зміни, які ускладнюють зачаття.

Короткий період після перших пологів

Якщо з моменту перших пологів пройшло недостатньо часу, завагітніти буває складно. Більш того, овуляції під час лактації може і не бути. Але це не означає, що ви не зможете завагітніти під час грудного вигодовування.

Аборт як причина безпліддя

Аборт, тобто штучне переривання вагітності, може стати причиною безпліддя в майбутньому, але все залежить від термінів переривання вагітності і способу переривання (медикаментозне, вакуумне, вишкрібання).

Ознаки безпліддя – які аналізи потрібно здати?

Для того щоб перевірити, чи є у дівчини безпліддя, необхідно провести наступні аналізи:

 • Мазок з піхви для виявлення ЗПСШ.
 • Дослідження гормонів.
 • Аналіз сечі.
 • Аналіз крові.
 • ГСГ – це процедура, спрямована на виявлення змін у структурі матки та маткових труб.

Щоб перевірити чоловіка на безпліддя, необхідно провести спермограму, взяти мазок з уретри на наявність інфекцій, провести гормональні аналізи.

На який день менструального циклу потрібно здати аналізи?

В основному аналізи здаються в будь-який день, крім менструального періоду. Є лише кілька, які потрібно буде брати тільки в певні дні циклу, проконсультувавшись із лікарем.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Як збільшити шанс завагітніти?

Для того щоб збільшити шанс завагітніти, перед початком активного планування слід проконсультуватися з лікарем, можливо, здати необхідні аналізи і слідувати рекомендаціям. Не пропускайте два дні до і сам день овуляції – в цей час шанси завагітніти максимально збільшуються.

Також варто обмежити вживання алкоголю і відмовитися від куріння, що також вплине на шанси на зачаття.

Як збільшити шанс завагітніти, рекомендації лікаря

Рекомендації для настання вагітності  

Ось кілька порад для зачаття дитини:

 • Слідкуйте за своїм харчуванням. Для того, щоб завагітніти, обом партнерам необхідно правильно і регулярно харчуватися.
 • Відмовтеся від шкідливих звичок.
 • Дотримуйтесь здорового способу життя і приділяйте час фізичним навантаженням, а також стежте за вагою.
 • Спроби завагітніти повинні бути регулярними, але і перестаратися теж не варто.
 • Дівчатам також важливо стежити за своїм менструальним циклом.

Найголовніша порада – не падати духом, і не здаватися завчасно, і все обов’язково вийде!

Задати питання на тему
  Схожі статті

  03 Червня 2024 Донорство сперми

  Процедура донорства сперми дозволяє жінкам завагітніти в тих випадках, коли їх партнер безплідний, має протипоказання або відсутній як такий. Банк […]

  27 Травня 2024 Вагітність при дворогій матці

  Під медичним терміном «дворога матка» мається на увазі вроджений порок розвитку, при якому порожнину матки розпадається на дві частини і […]

  20 Травня 2024 Як підвищити лібідо у чоловіків і жінок?

  «Лібідо» – термін, який набув широкого поширення в прикладній психології, сексології і навіть ендокринології. Як і все, що пов’язано з […]

  13 Травня 2024 Що таке естрогени?

  В організмі людини налічується 50 гормонів, які відповідають за біологічні процеси. Естрогени відносяться до категорії стероїдних гормонів і відіграють ключову […]

  09 Травня 2024 Ознаки вагітності

  З моменту зачаття в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Перші ознаки вагітності жінка відчуває на 20 день розвитку ембріона, який […]

  29 Квітня 2024 Гімнастика Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна

  Арнольд Кегель широко відомий серед гінекологів своїм винаходом – перинеометром, який дозволяє вимірювати силу м’язів тазового дна. Однак більшість людей […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок