Головна Блог Причини затримки місячних

Причини затримки місячних

07.02.2024 / Переглядів : 44

Поділитися з друзями:

До гінекологів найчастіше звертаються з такою скаргою, як затримка місячних, причини цього стану далеко не завжди пов’язані із вагітністю. Гінекологічні захворювання, як і прийом деяких медпрепаратів, можуть вплинути на менструальний цикл. Крім того, у ряді випадків затримка розцінюється як норма, тому варто знати основні причини відсутності місячних, скільки днів затримка вважається нормою, щоб у разі необхідності вчасно звернутися до фахівця.

Основні відомості про місячний цикл:

 • Середня тривалість – 28 днів.
 • Варіантом норми вважається цикл, що має термін не менше 21 та не більше 35 днів.
 • Щоб дізнатися про тривалість циклу, потрібно порахувати дні від початку однієї менструації до початку наступної. Такі підрахунки слід повторити 3 – 4 рази, тоді можна буде визначити середнє арифметичне.
 • Місячний цикл поділяється на фолікулярну та лютеїнову фазу, кожна з яких контролюється певними гормонами (гіпофіза, надниркових залоз або прогестероном).
 • Повна відсутність менструації називається аменорея, за її наявності можуть ставити діагноз первинне безпліддя, якщо жінка не перебуває в положенні.

Причина затримки місячних може бути фізіологічною, патологічною, медикаментозною. Щоб відповісти на запитання «Чому немає місячних?», варто розглянути головні чинники на жіночий організм.

Нормальна затримка місячних – це скільки?

Якщо відзначається затримка місячних 4 дні, але не більше ніж 7 днів, тоді це часто вказує на фізіологічний збій в організмі. Подібну ситуацію в основному провокує:

 • Психологічна чи фізична перенапруга.
 • Порушення режиму прийому протизаплідних препаратів.
 • Зміна кліматичних умов або посилене фізичне навантаження.
 • Ненормований режим роботи та недостатній сон (менше 8 годин на добу).
 • Гормональні зміни у дівчат підлітків, через те, що можуть спостерігатися ановуляторні цикли.

Затримка місячних 2 місяці і більше може відзначатись у передменопаузальний період. У цей час відбувається зниження активності репродуктивних органів, внаслідок чого виникає збій місячних та інші фізіологічні зміни (ламкість нігтів, сухість волосся, перепади настрою, зміна ваги).
За наявності статевих контактів у жінок репродуктивного віку вагітність – основна причина відсутності менструацій. Дізнатися про неї можна в перший день затримки, зробивши спеціальний тест на рівень ХГЛ у сечі. При цьому важливо дотримуватись правил проведення дослідження, щоб отримати достовірні результати.
Після пологів під час грудного вигодовування також можуть бути відсутні менструації. Скільки може бути затримка місячних при лактації? Все залежить від режиму годування дитини. Якщо кількість годівлі не менше 8 разів на добу, з перервами не більше 4 годин. Поки дитині вистачає молока і вона знаходиться виключно на грудному вигодовуванні, весь цей період місячні найчастіше відсутні.

richiny-zaderzhki-mesyachnykh-1

Причини затримки: загальні та гінекологічні захворювання

Патології внутрішніх та репродуктивних органів нерідко є відповіддю на запитання «Чому немає місячних і тест негативний?». Вплинути на менструальний цикл може:

Якщо тривало немає місячних, причини можуть полягати у травматичних ушкодженнях репродуктивних органів після хірургічних маніпуляцій (викидня, аборту). У деяких випадках затримка виникає через позаматкову вагітність, при якій визначаються додаткові симптоми – біль у животі, слабкість, підвищена чутливість молочних залоз.

Медикаментозні причини затримки

Причина затримки місячних, крім вагітності, — прийом деяких медикаментозних препаратів. Може бути затримка місячних 7 днів і більше, в залежності від дії конкретного препарату. Найчастіше на характер менструації впливають:

 • нейролептики;
 • антидепресанти;
 • хіміопрепарати;
 • антибіотикотерапія;
 • глюкокортикостероїди;
 • протисудомні ліки;
 • засоби для регуляції метаболічного обміну.

Важливо розуміти, що безконтрольний прийом препаратів може спричиняти порушення роботи не тільки репродуктивної системи, а й інших життєво важливих органів.

Що робити у разі затримки місячних?

Якщо турбує причина затримки місячних, крім вагітності та погіршилося загальне самопочуття, необхідно звернутися до гінеколога для проведення огляду, визначення симптомів захворювання. Залежно від патології може спостерігатися затримка місячних, білі виділення, біль у животі, нудота, блювання, підвищена температура та інші прояви.
За потреби лікар призначає лабораторні та інструментальні дослідження. Найчастіше проводять комплексну діагностику, до якої належить:

 • огляд гінеколога на кріслі;
 • бактеріоскопія мазка з піхви;
 • розширена кольпоскопія;
 • ультразвукове дослідження матки та придатків;
 • гістероскопія, за наявності показань;
 • визначення рівня гормонів (естрогенів, прогестерону);
 • загальноклінічні аналізи крові та сечі;
 • лабораторні аналізи на ІПСШ.

Результати діагностики дозволяють поставити точний діагноз і провести необхідне лікування, яке може тривати кілька місяців і більше. Все залежить від тяжкості патології та того, наскільки жіночий організм ослаблений.

Prichiny-zaderzhki-mesyachnykh-2

Лікування, яке використовується при затримці місячних у клініці Феськова О.М.

Порушення менструального циклу досить часто жінки намагаються усунути власними силами, намагаються викликати менструації за допомогою теплих ванн, народних методів і активних фізичних вправ. Подібне допускається лише за повної впевненості у тому, що відсутні гінекологічні та інші захворювання. В іншому випадку варіант самолікування розглядати не варто, оскільки можна отримати негативний результат у вигляді серйозної шкоди здоров’ю.
У сучасній медицині використовуються такі методи терапії затримки місячних:

 • Медикаментозний вплив – протизапальні та антибактеріальні препарати за наявності інфекції.
 • Гормонотерапія – при гормональних розладах або з метою посилення протизапальної дії.
 • Хірургічне втручання – в основному проводиться для видалення міоми або поліпів матки, кісти яєчників та інше.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Для профілактики затримки місячних слід звернути увагу на такі моменти:

 • Проходити гінекологічні огляди, для жінок дітородного віку щонайменше раз на рік.
 • Використовувати гормональні контрацептиви за згодою лікаря і при необхідності невідкладно повідомляти про побічні дії.
 • Застосовувати препарати екстреної контрацепції лише у крайньому випадку.
 • Харчуватися збалансовано, натурально та багато гуляти на свіжому повітрі.
 • Контролювати свою вагу і при різкому схудненні або наборі кілограмів не зволікати із зверненням до лікаря.
 • Відмовитись від шкідливих звичок, які негативно діють як на репродуктивну систему, так і на життєво важливі органи.
 • Уникати переохолодження, стресів, недосипання, фізичної перевтоми, безладних статевих контактів.
Prichiny-zaderzhki-mesyachnykh-3

Ведення календаря менструації – добрий метод спостереження за своїм здоров’ям. Сучасні технології дозволяють з цією метою використовувати спеціальні додатки, у яких фіксується як кількість критичних днів, а й рясність виділень, супутні симптоми.

Задати питання на тему
  Схожі статті

  28 Червня 2024 Як визначити овуляцію?

  Визначення дати овуляції важливо в двох випадках: ви використовуєте календарний метод контрацепції або плануєте вагітність. Що таке овуляція? Під терміном […]

  20 Червня 2024 Чи можна займатися сексом під час ЕКЗ?

  Ще пару десятиліть тому безпліддя було вироком материнству. Розвиток медицини і технології ЕКЗ дозволило вирішити цю проблему. Нижче ми відповімо […]

  27 Травня 2024 Вагітність при дворогій матці

  Під медичним терміном «дворога матка» мається на увазі вроджений порок розвитку, при якому порожнину матки розпадається на дві частини і […]

  20 Травня 2024 Як підвищити лібідо у чоловіків і жінок?

  «Лібідо» – термін, який набув широкого поширення в прикладній психології, сексології і навіть ендокринології. Як і все, що пов’язано з […]

  13 Травня 2024 Що таке естрогени?

  В організмі людини налічується 50 гормонів, які відповідають за біологічні процеси. Естрогени відносяться до категорії стероїдних гормонів і відіграють ключову […]

  09 Травня 2024 Ознаки вагітності

  З моменту зачаття в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Перші ознаки вагітності жінка відчуває на 20 день розвитку ембріона, який […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок