Головна Послуги Урологія та Андрологія Кіста яєчка: симптоми та лікування

Кіста яєчка: симптоми та лікування

Вартість послуги
Консультація уролога

від550грн

Консультація уролога

від600грн

Консультація онлайн аналітична

800грн

Оплатити онлайн
УЗД огранів мошонки

550грн

УЗД огранів мошонки

600грн

Висічення кісти яєчка

від19000грн

Чоловіче здоров’я грає велику роль у створенні здорового потомства. Найменші порушення роботи статевих органів можуть викликати різні захворювання, до яких належить кіста у чоловіків. Виникає вона з різних причин і не завжди проявляється вираженими клінічними ознаками, але її присутність може погіршувати якість життя та впливати на дітородну функцію чоловіка.

Сперматоцеле – це утворення доброякісного характеру, при якому в мошонці визначається порожнина, заповнена серозною речовиною із включеннями зі сперматозоїдів. Найчастіше торкається придаток яєчка, але іноді в патологічний процес залучається насіннєвий канатик.

Причини розвитку кісти придатка яєчка

Доброякісне новоутворення може бути результатом наступних патологічних змін:

 1. Вроджені, пов’язані з порушеннями ембріонального розвитку. У такому разі сперматозоїди у рідини не визначаються, а сама кіста досить рідко викликає суб’єктивний дискомфорт.
 2. Придбані, що виникають через запалення або травматичні пошкодження. Таке сперматоцеле є істинним, оскільки внутрішньокістозна рідина містить сперматозоїди, які не змогли вийти в протоки через порушення їх функції.

Визначення причин захворювання дозволяє провести ефективне лікування кісти придатка яєчка, тому завжди потрібно своєчасно звертатися до лікаря-уролога.

Кіста придатка яєчка: симптоми

Хвороба часто протікає безсимптомно, тому виявленню кісти найчастіше сприяє проходження профілактичного УЗД мошонки або звернення до лікаря щодо іншого захворювання.

Невеликі новоутворення не виявляються. Якщо починається збільшення їх розмірів, тоді виникають такі симптоми кісти придатка яєчка:

 • болючість мошонки, яка посилюється при ходьбі, фізичному навантаженні, статевому акті;
 • збільшення мошонки з того боку, де знаходиться кіста;
 • здуття живота та дискомфортні відчуття в районі мошонки;
 • виявлення щільного утворення при промацуванні яєчка. 

У разі приєднання запалення може підвищуватись температура, з’являється слабкість та нездужання. Яєчко стає навпомацки гарячим і нерідко з’являється набряклість оточуючих його тканин.

Діагностика кісти у мошонці

Спершу проводиться консультація уролога, під час якої лікар оцінює загальний стан пацієнта. Додатково можуть бути призначені інші дослідження:

 • Діафаноскопія – за допомогою ліхтарика просвічують мошонку, що дає можливість оцінити ступінь прозорості рідини всередині утворення. Якщо вміст прозорий, тоді говорять про кісту, відсутність прозорості вказує на грижеподібне випинання.
 • Ультразвукове дослідження (УЗД) дозволяє визначити розміри, локалізацію, кількість патологічних утворень.
 • Магнітно-резонансна томографія проводиться у крайніх випадках, коли є підозри на злоякісний процес.

Якщо планується операція видалення кісти придатка яєчка, обов’язково проводиться попередня діагностика. Це дозволяє уникнути неправильної терапії.

Лікування кісти придатка яєчка у клініці Феськова О. М.

Невеликі утворення, що не викликають суб’єктивного дискомфорту, не вимагають будь-якої терапії. Якщо є показання у вигляді клінічної симптоматики, тоді рекомендується видалення сперматоцеле. Сучасна хірургія у цьому напрямі має багато переваг:

 1. Операція проводиться без болю та кровотечі.
 2. Хірургічна маніпуляція виконується методом «одного дня».
 3. Відсутня тривала реабілітація.
 4. Ризики та можливі ускладнення зведені до мінімуму.
 5. Видалення кісти у чоловіків дозволяє запобігти розвитку інших патологій.

У клініці Феськова О.М. проводиться видалення сперматоцеле за допомогою сучасного обладнання та участі досвідченого медперсоналу. Для пацієнтів створені комфортні умови перебування, при необхідності можна залишитись у клініці, щоб перебувати під лікарським наглядом.

Методи операцій при сперматоцеле

Для усунення патологічного новоутворення використовують різні методи як класичні, і сучасні. Вибирають спосіб видалення з урахуванням індивідуальних показань. Це може бути:

 • Склеротерапія – її проведення засноване на вилученні рідини з порожнини кісти і закачуванні всередину склерозуючої речовини. В результаті стінки склеюються та припиняється подальше зростання утворення. Після склеротерапії можливе порушення чоловічої фертильності, тому цей метод сьогодні рідко використовується.
 • Лапароскопія – призначається, якщо потрібно повністю видалити кісту. Для цього в черевній стінці роблять проколи, після чого до кисті підводять мініатюрні інструменти і січуть її. Для збереження цілісності яєчка виконується пластика його оболонок методом Вінкельмана.
 • Лазерна терапія – під час її проведення на кісту впливають лазерною енергією, внаслідок чого утворення випаровується, при цьому структура навколишніх тканин не порушується.

Своєчасне видалення кісти яєчка дозволяє швидко усунути проблему, відновити чоловікові здоров’я та зберегти родючість.

Видалення придатків яєчка у чоловіків – наслідки

Після видалення одного яєчка серйозних змін у роботі сечостатевої системи відсутні. Ерекція практично не порушується, функція відтворення є. При видаленні обох яєчок (двостороння орхіектомія) змінюється дія гормональної системи, лібідо знижується. Також чоловік стає повністю безплідним.

Сучасні технології у хірургії дозволяють уникнути крайніх методів лікування кісти яєчка. Своєчасне звернення до уролога чи андролога також сприяє безпечному та дієвому вирішенню проблеми. Лікарі клініки Феськова О. М. мають достатньо знань та досвіду, щоб допомогти у терапії сперматоцеле та інших чоловічих захворювань.

Переваги клініки

Урологи та андрологи клініки професора Феськова О.М. — це досвідчені лікарі, які спеціалізуються на відновленні здоров’я та лікуванні репродуктивної системи чоловіків. Лікування чоловічого безпліддя, ІПСШ, простатиту, варикоцеле, еректильної дисфункції — те, з чим стикаються наші лікарі щодня. Спираючись на більш, ніж 25-ти річний досвід, знаючи тонкощі та нюанси пацієнтів-чоловіків лікарям вдається успішно долати захворювання і патології чоловічого організму. А щоденний консиліум забезпечує експертний аналіз проблеми кожного пацієнта.

 • Попередній запис на прийом до лікаря в зручний для вас час;
 • Широкий спектр діагностичних маніпуляцій;
 • Можливість відразу здати необхідні аналізи;
 • Отримання результатів на електронну пошту;
 • Наявність всього необхідного для проведення огляду та маніпуляцій;

— це стандарти обслуговування в клініці професора Феськова О.М.
Додатково ми віддаємо уважне та доброзичливе ставлення на всіх етапах вашого перебування в клініці.

Ми лікуємо важкі форми чоловічого безпліддя (азооспермія), маємо власну лабораторію та кріобанк сперми, застосовуємо сучасні протоколи лікування, впроваджуємо інноваційні методи для досягнення результату. Удосконалення методик лікування — пріоритет у розвитку наших фахівців. У разі, якщо консервативне лікування не дало результат, в клініці проводять урологічні і андрологічні операції. Ви можете бути впевненими в кваліфікації оперуючого лікаря і використовуваному обладнанні. Ми проводимо операції за допомогою точної і потужної апаратури. Щорічно це більше 600 операцій на чоловічих статевих органах. Сучасні види наркозу, післяопераційний догляд дозволяють переносити операції з максимальним комфортом.

В сучасній урології та андрології існує багато методик і способів реабілітувати чоловіче здоров’я. Звертаючи увагу на історію пацієнта, його проблему і мети лікування, лікар обирає індивідуальну тактику, в якій враховані ці особливості. А довіра між пацієнтом і лікарем — обов’язкова умова успішного лікування.

Вартість послуги
Консультація уролога

від550грн

Консультація уролога

від600грн

Консультація онлайн аналітична

800грн

Оплатити онлайн
УЗД огранів мошонки

550грн

УЗД огранів мошонки

600грн

Висічення кісти яєчка

від19000грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


Сертифікати

Підтвердження нашої суворої відповідності високим стандартам якості та безпеки в галузі репродуктивної медицини. Це гарантія того, що ваше здоров'я перебуває в надійних руках.

Лицензия МОЗ Украины
Сертификат ISO 9001: 2015
Патент США
Всеукраинская научно-практическая конференция с международным участием


Філії

Зручне розташування наших клінік у Києві та Харкові з необхідною контактною інформацією та графіком роботи. Центри репродуктивної медицини професора Феськова, працюють для вас і вашого здоров'я

Клініка у Києвіул. Юлии Здановской (бывшая Ломоносова), 71Е
Час роботипн-пт 8:30 - 17:00, сб 9:00 - 13:00
Телефон0 800 50 77 90
Клініка у Харковіул. Холодногорская, 15
Час роботипн-пт 8:30 - 16:00
Телефон0 800 50 77 90
Відгуки про нас
Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок