Головна Блог Біль у попереку при вагітності: що важливо знати?

Біль у попереку при вагітності: що важливо знати?

29.09.2023 / Переглядів : 77

Поділитися з друзями:

Більшість майбутніх мам скаржаться на те, що тягне поперек при вагітності. Подібні ознаки відзначаються на різних термінах гестації, але як би там не було від лікаря, потрібно ретельний аналіз самопочуття вагітної, щоб не пропустити супутню патологію з боку опорно-рухового апарату і вчасно направити до суміжного фахівця, або своєчасно призначити носіння бандажа для розвантаження поперекового відділу .

Чому болить спина під час вагітності?

Існує багато причин, що викликають болючі відчуття в спині при гестації. Основна з них – фізіологічні зміни в організмі вагітної, коли через гормональні перебудови, зміщення осі хребта та надмірне навантаження на хребет відчувається, що болить спина при вагітності. Додатково виділяють патологічні стани, пов’язані з хворобливістю в ділянці нирок:

 • Травми чи вроджені аномалії хребта.
 • Підвищений тонус матки, який може викликати біль у попереку, що тягне, при вагітності на ранніх  і пізніх термінах, а також тягнучим болем внизу живота.
 • Захворювання нирок, жовчного міхура, підшлункової залози, сечокам’яна хвороба можуть супроводжуватись болями в спині під час вагітності.
 • При низькій фізичній активності, при сидячому спосіб життя, або при роботі, що супроводжується статичним становищем, – це причини болю в попереку при вагітності.

Важливо повідомляти про неприємні відчуття і не думати, що все само утворюється. Навіть якщо біль турбує за відсутності патологічних змін, потрібно повідомити лікаря, щоб отримати рекомендації та покращити якість життя під час вагітності. Але насамперед має бути точно встановлений діагноз та проведена діагностика вашого стану.

Bil-u-popereku-pry-vahitnosti-1

Діагностика при патології

Для початку проводиться консультація гінеколога, який оглядає та при необхідності призначає діагностику:

 • клінічне та біохімічне дослідження крові;
 • клінічне та загальне дослідження сечі;
 • УЗД матки та внутрішніх органів;
 • доплерометрію;
 • коагулограму.

Додатково корисно проходити перинатальну діагностику першого, другого та третього триместру, яка виконується на 12, 20 та 32 тижні вагітності.

Болить поперек при вагітності – 1 триместр

Після імплантації яйцеклітини може виникати скарга на те, що поперек потягує при першому триместрі вагітності на ранніх термінах. Виникають подібні відчуття через гормональні перебудови в організмі. Також процес закладки плаценти нерідко супроводжується характерними змінами, але при цьому болі не виражені, ниючі.

Трапляється, що на початку вагітності болить спина – сильно і різко, часто це вказує на викидень, що почався, або позаматкове розташування плода. Подібну ситуацію краще не ігнорувати і повідомити про неї лікарю.

Болі у спині при вагітності – 2 триместр

Цей період характеризується інтенсивним внутрішньоутробним розвитком та зростанням дитини, тому можуть виявлятися різні хронічні хвороби, якщо такі раніше були у жінки. При сильному болю лікарі призначають гінекологічне УЗД, проводять диференціальну діагностику між такими захворюваннями:

 • відшаруванням плаценти;
 • гострим апендицитом;
 • неврологічними розладами;
 • перенапругою м’язового каркасу;
 • захворюваннями різних внутрішніх органів (нирок, печінки, ШКТ).

Загалом другий триместр у нормі проходить спокійно, якщо відсутні фактори, що призводять до різних розладів.

Bil-u-popereku-pry-vahitnosti-2

Болить поперек при вагітності – 3 триместр

Якщо в першому триместрі болючість в ділянці попереку пов’язана з гормональним впливом, то в останньому триместрі – з підвищеним навантаженням на спину. Також чим ближче час пологів, тим більше розм’якшуються зв’язки лонного зчленування і в області куприка. Це необхідно для нормального просування плода по родовому каналу, так що поява болю, що тягне, в попереку при вагітності на пізніх термінах вказує на те, що починається передпологова підготовка організму.

Лікування захворювання у клініці Феськова А. М.

Кваліфіковане лікування болю в спині при вагітності здатні провести тільки досвідчені лікарі, які мають необхідне знання та досвід. У клініці Феськова А. М. гінекологи надають весь комплекс медичних послуг із ведення вагітних, як у фізіологічних, так і ускладнених випадках. До кожної жінки дотримуються принципів індивідуального підходу, що допомагає підібрати оптимальні варіанти діагностики та терапії.

Як полегшити біль у спині при вагітності?

Цілком зняти біль у спині при вагітності досить складно. Зменшити певною мірою неприємні відчуття допоможуть такі рекомендації:

 • Потрібно стежити за положенням тіла та при можливості більше відпочивати, бажано з підкладанням під спину ортопедичної подушки.
 • Небажано піднімати що-небудь, нахиляючись уперед, акуратно присідаючи і поступово піднімаючи збоку, а не спереду.
 • Тяжкості та фізичні навантаження зовсім неприпустимі, тому всі подібні перенапруги потрібно відкласти до найкращих часів.
 • Незважаючи на протипоказання до будь-яких напруг, все ж таки фізична активність повинна бути присутня в повсякденному побуті.
 • Раціон харчування повинен відповідати всім вимогам вагітної жінки, містити достатньо білків, вітамінів та мінералів.

Всі додаткові способи лікування, включаючи вживання дієтичних добавок, потрібно узгоджувати з лікарем. Важливо проходити скринінги та необхідну діагностику, а перед пологами носити бандаж, коли відчувається сильне навантаження на спину.

Прислухайтеся до свого організму, в жодному разі не панікуйте і вчасно звертайтеся до лікаря!

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Задати питання на тему
  Схожі статті

  09 Травня 2024 Ознаки вагітності

  З моменту зачаття в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Перші ознаки вагітності жінка відчуває на 20 день розвитку ембріона, який […]

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  21 Березня 2024 Загроза викидня на ранньому терміні

  Що таке викидень? Викидень, або мимовільний аборт, – це раптове переривання вагітності на терміні до 22 тижнів, найчастіше пов’язане з […]

  15 Березня 2024 Як спланувати стать майбутньої дитини?

  Багато майбутніх батьків хочуть заздалегідь дізнатися і спланувати стать свого майбутнього малюка. Для деяких пар це дуже важливо, й існує […]

  11 Березня 2024 Доплер при вагітності

  Що таке доплер?   Доплер при вагітності – це ультразвукова процедура, яка дозволяє вивчити роботу кровотоку і судин матки, плаценти і […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок