Показання та протипоказання до ЕКЗ

У медичній практиці до застосування будь-якого діагностичного та лікувального методу існують свої показання та протипоказання. Це відноситься і до лікування методом ЕКЗ.

На практиці найбільш часто показанням для програми ЕКЗ є захворювання і стани, що призводять до вираженого зниження репродуктивної функції жінки і\або чоловіки.

Трубно-перитонеальний фактор

У тому випадку якщо порушена функція маткових труб (спайковий процес як причина жіночого безпліддя), існує два шляхи вибору подальшої тактики лікування: хірургічне відновлення прохідності маткових труб під час лапароскопічної операції (лапароскопія) або проведення програми ЕКЗ. У разі відсутності обох маткових труб, єдиний шлях вирішення проблеми-ЕКО.

Чоловічий фактор

Показанням для лікування методом ЕКЗ з боку чоловіка є патологія сперми, що призводить до різкого зниження її запліднюючої здатності в природних умовах (чоловічий фактор безпліддя).

Ендометріоз

Ендометріоз може ефективно лікуватися комбінацією хірургічного лікування і подальшої лікарської терапії (ендометріоз як причина жіночого безпліддя). При важких формах ендометріозу, а також в разі неефективності хірургічного лікування найбільш оптимальним методом вирішення проблеми є метод екстракорпорального запліднення.

Безпліддя, пов’язане з віком (віковий фактор)

З віком змінюється репродуктивна функція жінки, в тому числі змінюються механічні властивості яйцеклітин (вік і безпліддя). У багатьох випадках, вікові зміни можуть бути подолані за допомогою методів ДРТ, включаючи ІКСІ і допоміжний хетчінг.

Ановуляція

У більшості випадків при порушенні овуляції застосовуються більш прості методи лікування, наприклад стимуляція овуляції і внутрішньоматкова інсемінація (стимуляція овуляції). Однак, при відсутності ефекту від таких методів, пацієнтам рекомендується проведення програми ЕКЗ, як найбільш ефективного способу подолання проблеми безпліддя. Як правило, у пацієнток з ановуляцією, хороші шанси на отримання вагітності.

Незрозуміле безпліддя

Діагноз безпліддя неясного генезу ставиться приблизно в 15% випадків. У такій ситуації парі може бути запропоновано лікування методом ЕКЗ, особливо при відсутності ефекту від проведення інших методів лікування, оскільки в деяких подружніх парах фактично є своєрідний блок,що перешкоджає заплідненню(незрозуміле безпліддя).

Протипоказанням для проведення ЕКЗ є:

  • злоякісні новоутворення будь-якої локалізації, в тому числі в анамнезі (тобто за весь період життя жінки).
  • гострі запальні захворювання будь-якої локалізації;
  • доброякісні пухлини матки, що вимагають оперативного лікування;
  • пухлини яєчників;
  • вроджені вади розвитку або набуті деформації порожнини матки, при яких неможлива імплантація ембріонів або виношування вагітності;
  • соматичні (терапевтичні) і психічні захворювання, які є протипоказаннями для виношування вагітності та пологів;

Деякі з цих протипоказань є «тимчасовими», а інші постійними.

Так, наприклад, проведення ЕКЗ можливо після лікування гострих запальних захворювань, видалення доброякісних пухлин матки (міома матки). У всіх інших випадках лікування методом ЕКЗ не проводиться внаслідок ризику погіршення стану здоров’я жінки як в процесі ЕКЗ, так і в разі настання вагітності і наступних пологів.

Перед тим як запропонувати подружній парі лікування методом ЕКЗ, лікарем проводиться аналіз діагнозу з урахуванням всіх показань і протипоказань для ЕКЗ, в тому числі для застосування допоміжних лабораторних процедур. Тільки після цього складається індивідуальна програма підготовки пацієнтів до проведення лікування і вибирається оптимальний протокол проведення ЕКЗ.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок