Головна Блог Вагітність при дворогій матці

Вагітність при дворогій матці

27.05.2024 / Переглядів : 9

Поділитися з друзями:

Під медичним терміном «дворога матка» мається на увазі вроджений порок розвитку, при якому порожнину матки розпадається на дві частини і зливається тільки в нижній частині. Варто відзначити, що дана патологія є однією з найпоширеніших і зустрічається в 26% всіх випадків аномалій матки.

Що таке дворога матка?

Патологія виникає через те, що лівий і правий Мюллерові протоки не зливаються, що і повинно відбуватися на внутрішньоутробному етапі.

Майбутні жіночі статеві органи починають формуватися з третього тижня гестаційного процесу. На цьому етапі з’являється сечостатевий синус і пара проток. З першої згодом формується сечовий міхур, нирки і сечовід, після зрощення проток – матка.

У міру розвитку ембріогенезу матка змінюється. У нормі вона спочатку має роздвоєну форму, пізніше набуває сідлоподібну і грушоподібну форму. Якщо зрощення було неповним, матка залишається роздвоєною. Ряд несприятливих факторів внутрішнього і зовнішнього середовища може привести до порушення процесу, особливо чутливий до них плід з 3 по 20 тиждень вагітності.

До негативних факторів відносять нездоровий спосіб життя матері, отруєння важкими металами, критичний авітаміноз, дисфункцію щитовидної залози, інфекції, хвороби серця, препарати з тератогенною дією.

В основу класифікації покладено розмір поділу. У разі повної дворогої матки відходження частин починається в ділянці матково-крижових зв’язок. Через це утворюються окремі ніші, розташовані поруч один з одним. У таких ситуаціях вагітність часто протікає успішно і без патологій в одному з «рогів».

дворога матка вагітність положення плоду при дворогій матці

Неповна дворога матка відрізняється наявністю невеликого неглибокого отвору, яке розташовується між двома рогами. У більшості випадків роги мають однакову форму і розмір.

Найскладнішою в плані вагітності є сідлоподібна матка, яка має поглиблення в області дна. Ризик патологічного перебігу вагітності та пологів зростає при подібних аномаліях.

Як дворога матка впливає на фертильність?

Дана патологія часто призводить до мимовільного переривання вагітності. Причина – недостатнє кровопостачання, а також нестача місця. За статистикою, при дворогій матці більшість викиднів відбувається в першому триместрі.

Дана аномалія часто призводить до неправильного розташування плаценти, в результаті чого може статися відшарування плаценти і кровотеча. Також значно підвищується ризик розвитку істміко-цервікальної недостатності.

Як визначити аномалію?

Досить часто жінки не знають про наявність дворогої матки, вона не проявляється в житті клінічними симптомами. У більшості випадків аномалія виявляється випадково, під час проведення УЗД. Є ще одна категорія жінок, у яких ця аномалія провокує хворобливі менструації і порушення циклу.

Ведення вагітності при дворогій матці

Діагностика дворогої матки передбачає посилений медичний контроль за вагітністю. На жаль, на будь-якій стадії є ймовірність розвитку ускладнень. Вирішення питання про метод розродження ухвалюється лікарським консиліумом у належні терміни. Однак на практиці зустрічається безліч випадків, коли вагітність при дворогій матці проходить без патологій і пологи відбуваються фізіологічно.

вагітна жінка в фіолетовому платті тримає живіт перед дзеркалом

Симптоми

До вагітності дворога матка може проявлятися нерегулярним циклом з рясними кровотечами і болями в животі. Нерідко патологія призводить до безпліддя, викиднів на ранніх термінах і передчасних пологів.

Діагностика патології

При підозрі на дворогу матку проводиться ультразвукове дослідження, яке є найбільш простим і швидким методом визначення форми і дефектів будови. Для отримання більш достовірних даних УЗД процедуру рекомендується проводити з другої половини менструального циклу. МРТ дає можливість отримувати більш детальні зображення в різних площинах.

Внутрішні контури матки можна визначити за допомогою гістеросальпінгографії і соногістерографії. У першому випадку в порожнину матки вводять контрастну речовину і роблять рентгенівський знімок. Соногістерографія відрізняється введенням фізрозчину і ультразвуковим скануванням. Цей метод рекомендується проводити виключно в першій половині менструального циклу.

Гістероскопія має на увазі введення тонкої трубки через шийку матки. Цей метод обстеження дозволяє оцінити внутрішні контури, а також стан стінок за допомогою камери. У складних ситуаціях проводиться лапароскопія. Для лапароскопії потрібні невеликі проколи, які виконуються в черевній стінці.

Лікування

Репродуктивні проблеми, що виникають через особливості дворогої матки, можна вирішити тільки хірургічним шляхом. Цей метод застосовується при повторному викидні (2-3 поспіль) і наявності безпліддя.

При хірургічній корекції роги матки об’єднуються, що дозволяє сформувати єдину порожнину. У більшості випадків вибір робиться на користь щадної лапароскопічної хірургії. Після неї шанси на вагітність і природні пологи досить високі.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Задати питання на тему
  Схожі статті

  20 Червня 2024 Чи можна займатися сексом під час ЕКЗ?

  Ще пару десятиліть тому безпліддя було вироком материнству. Розвиток медицини і технології ЕКЗ дозволило вирішити цю проблему. Нижче ми відповімо […]

  20 Травня 2024 Як підвищити лібідо у чоловіків і жінок?

  «Лібідо» – термін, який набув широкого поширення в прикладній психології, сексології і навіть ендокринології. Як і все, що пов’язано з […]

  13 Травня 2024 Що таке естрогени?

  В організмі людини налічується 50 гормонів, які відповідають за біологічні процеси. Естрогени відносяться до категорії стероїдних гормонів і відіграють ключову […]

  09 Травня 2024 Ознаки вагітності

  З моменту зачаття в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Перші ознаки вагітності жінка відчуває на 20 день розвитку ембріона, який […]

  29 Квітня 2024 Гімнастика Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна

  Арнольд Кегель широко відомий серед гінекологів своїм винаходом – перинеометром, який дозволяє вимірювати силу м’язів тазового дна. Однак більшість людей […]

  25 Квітня 2024 Чек-ап організму

  Термін «check-up» став синонімом турботи про власне здоров’я. Саме поняття походить від англійського «check-up», що означає комплексне обстеження організму. При […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок