Головна Блог 5 проблем, які вирішить лапароскопія в гінекології

5 проблем, які вирішить лапароскопія в гінекології

19.08.2016 / Переглядів : 268

Поділитися з друзями:

Лапароскопія в гінекології – це мікрооперацій, під час якої робляться кілька надрізів черевної порожнини розміром до 0,5-1 см, через них вводять тонку трубку з камерою на кінці. В результаті доктор зможе оцінити стан органів жіночої репродуктивної системи, а також при необхідності взяти тканини на подальше дослідження.

Лапароскопія – сучасна операція, яка ідеально вирішує багато проблем: в процесі проведення доктор може перевірити прохідність маткових труб, а в разі присутності спайок, роз’єднати їх, видалити новоутворення. Лапароскопію також рекомендують при таких захворюваннях як ендометріоз, полікістоз яєчників. За допомогою подібної процедури вирішується широкий список серйозних проблем, більшість з яких ведуть до жіночого безпліддя.

Лапароскопію вважають нескладною операцією, як для лікаря, так і для пацієнта. Після неї жінка відновлюється в короткі терміни (2-3 дні).

1. Діагностика жіночого безпліддя

Коли безліч досліджень і аналізів свідчать про те, що жінка здорова, але вагітність все одно не настає, доктор ставить діагноз «безпліддя неясного генезу».

Для подальшого дослідження жіночого організму необхідно вдатися до більш радикальних методів. Лікар може порадити пройти пацієнтці лапароскопію з метою уточнення діагнозу.

Лапароскопія при безплідді покликана виявити причини захворювання – це можуть бути спайкові процеси фаллопієвих труб, міомние освіти, ендометрити або ендометріози, а також інші недуги. Лапароскопія є «золотим стандартом» у діагностиці та лікуванні безпліддя.

Завдяки камері в режимі реального часу, точність діагнозу практично завжди незаперечна.

До планової операції потрібно готуватися. Підготовка до операції включає в себе:

 • Жінка проходить аналізи на інфекції, а також на ВІЛ, гепатити і сифіліс. Буде потрібно здати біохімію і загальний аналіз крові. Перелік обстеження стандартний і при необхідності його можна отримати на консультації лікаря.
 • День операції узгоджується спільно з лікарем. В день операції необхідно бути строго натщесерце – забороняється приймати їжу і воду, так як лапароскопія проходить під загальним наркозом.

Всі аналізи дійсні протягом від 10 днів до 3 місяців з моменту здачі, якщо пройде більш тривалий термін, лікар може направити пацієнтку повторно пройти обстеження.

Плануйте, що в клініці Ви можете провести 2-4 дня, в залежності від складності операції і самопочуття після неї.

2. Лапароскопія кісти яєчника

Кіста яєчника – це небезпечна патологія, яка може спровокувати розрив сформованих капсул з рідиною і викликати перитоніт, а також кіста може переродитися в злоякісне утворення. Тому необхідно на ранніх термінах встановити природу походження кісти.

Для діагностики лікарі використовують методи:

 • Бімануальногодослідження вручну, що дозволяє виявити утворення великого розміру.
 • Лабораторні аналізи.
 • УЗД (дає можливість точно визначити природу кісти, її розміри).
 • Тест на онкомаркер (СА-125, НЕ-4), призначають при щільних пристінкових структурах.
 • МРТ (Магнітно-резонансна томографія).

Кіста яєчника вимагає обов’язкового лікування, в цих цілях терапія може відбуватися за трьома напрямками. Спочатку лікарі спостерігатимуть за розвитком кісти, за проявом симптомів протягом 1-3-х місяців. Такий метод застосовують при наявності кісти розміром не більше 10 см.

Іншим методом в лікуванні є – консервативний спосіб, спрямований на гальмування росту або повне запобігання утворення кіст. При такому методі призначають гормональні контрацептиви, протизапальну терапію.

Найголовніший метод – це лапароскопічна операція з видалення кісти. Щадний процес видалення кісти дозволяє зберегти максимальну кількість здорових клітин і тканин репродуктивного органу. Також методика виключає подальшу освіту спайок в області малого тазу.

Операція триває до 40 хвилин і жінку виписують максимум через 4 дня, прописують гормональні препарати для стабілізації функціонування яєчників і рекомендують регулярно проходити обстеження, відвідувати лікаря-гінеколога.

3. Діагностика та видалення міоми матки

Лапароскопія при міомі або злоякісної пухлини на жіночих органах допоможе підтвердити або спростувати діагноз, уточнити локалізацію захворювання, оцінити ступінь ураження.

За допомогою операції лікар проведе видалення пухлини будь-якого розміру. Лапароскопія при міомі або раку рідко проводиться під місцевою анестезією, лікарі вважають за краще використовувати загальний наркоз для своїх пацієнток.

Після того, як фахівець зробить 2-3 надрізу в районі черевної порожнини, вводиться лапароскоп – тонка трубка з мікрокамерою, що дозволяє оцінити повну картину захворювання.

Лапароскопія при міомі має широкий ряд позитивних характеристик:

 • Після проведеної операції жінка не втрачає своїх репродуктивних функцій, а після реабілітаційного періоду вона зможе приступати до планування дитини.
 • На животі не залишиться довгих шрамів, в більшості випадків рубцева тканина після лапароскопії не помітна оточуючим.
 • Шанс розвитку подальших спаєчних процесів мінімальний.
 • Швидке відновлення, через кілька годин після операції жінка може вставати і пересуватися самостійно, а через 3-4 дні її виписують.
 • Мінімальний ризик ускладнень.

Пухлини різної природи можуть бути видалені максимально безболісно для жінки, після чого її звичний життєвий ритм не буде змінений. Більш того, після проведення даної процедури збережені репродуктивні функції.

4. Видалення позаматкової вагітності

Якщо запліднена яйцеклітина прикріплюється до фаллопієвій трубі, а не закріплюється в матці, то шансів виносити таку вагітність немає. Головне завдання лікарів – швидше видалити ембріон, запобігши тим самим негативні наслідки для жінки.

Лапароскопія при позаматкової вагітності, виявленої на ранніх термінах, дозволяє зберегти фаллопієву трубу. В інших випадках труба може не витримати натягу і лопнути. Проведені раніше операції не залишали шансу її зберегти. Завдяки лапараскопію це стало можливим.

Розвиватися така вагітність може не тільки в фаллопієвій трубі, але в яєчнику, шийці матки або черевної порожнини. Лапароскопія в цьому випадку – щадна терапія, виконують її за допомогою проколів.

Спершу лікар проводить лапароскопічний огляд. Зробивши кілька проколів в очеревині і запустивши через них трубку з камерою, він проведе оцінку ситуації. Буває, що апарат УЗД не може зафіксувати вагітність ні в матці, ні в трубах, то в такому випадку точну картину дасть лапароскоп. При виявленні доктор видалить плід, що розвивається в недозволеному місці.

На жаль, якщо ембріону більше 7-8 тижнів, то фаллопієві труба може бути сильно деформована, що в подальшому не дозволить виконувати їй свою репродуктивну функцію. В цьому випадку високий шанс повторення позаматкової вагітності, тому лікар може прийняти рішення про її видаленні під час лапароскопії.

5. Видалення матки

Видалення такого важливого репродуктивного органу у жінок, як матка – серйозна процедура, але за допомогою лапароскопії подальші ускладнення на тлі операції зустрічаються значно рідше, ніж раніше.

Основне показання до лапароскопії з метою видалення матки передракові захворювання жіночих органів. Рідше процедуру проводять через пошкодження ендометрія, в разі розростання міомних вузлів, при наявності гіперплазії.

Видалити матку за допомогою лапароскопії може бути неможливо з наступних причин:

 • Матка нестандартного великого розміру, вивести її назовні через розрізи 0,5-1 см буде неможливо.
 • Серйозне зміщення органу, його випадання. При таких свідченнях лапароскопія недоцільна, операцію проводять вагінальним шляхом.
 • Новоутворення великих розмірів на жіночих органах.
 • Ожиріння 3-4 ступеня.

Операція триватиме близько години, в деяких випадках процес затягується до 2-2,5 годин. Через 3 години після лапароскопії пацієнтці можна приймати їжу і воду, дозволено самостійно вставати, якщо руху не доставляють фізичний дискомфорт.

Лапароскопія в гінекології має низькі ризики виникнення ускладнень, пов’язано це з мінімальними м’язовими ушкодженнями в ході операції. Дана процедура є універсальною, здатна впоратися з багатьма жіночими проблемами швидко і ефективно.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Задати питання на тему
  Схожі статті

  13 Травня 2024 Що таке естрогени?

  В організмі людини налічується 50 гормонів, які відповідають за біологічні процеси. Естрогени відносяться до категорії стероїдних гормонів і відіграють ключову […]

  29 Квітня 2024 Гімнастика Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна

  Арнольд Кегель широко відомий серед гінекологів своїм винаходом – перинеометром, який дозволяє вимірювати силу м’язів тазового дна. Однак більшість людей […]

  25 Квітня 2024 Чек-ап організму

  Термін «check-up» став синонімом турботи про власне здоров’я. Саме поняття походить від англійського «check-up», що означає комплексне обстеження організму. При […]

  18 Квітня 2024 Чому не йдуть місячні?

  Регулярність місячних – важливий показник здоров’я загалом, не тільки жіночої репродуктивної системи. Затримки нерідко вказують на глобальні зміни в організмі […]

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок