Головна Блог ЕКЗ – єдиний вихід?

ЕКЗ – єдиний вихід?

18.10.2018 / Переглядів : 221

Поділитися з друзями:

Метод екстракорпорального запліднення ефективний практично при будь-якій формі безпліддя. Чи можна обійтися без нього, якщо зачати природним шляхом не виходить? У цій статті розповімо, як лікарі нашої клініки підходять до перевірки діагнозу безпліддя, в яких випадках призначають ЕКЗ і які альтернативи можуть запропонувати.

Коли ставлять діагноз безпліддя

Безпліддя одного або відразу обох подружжя підозрюють, якщо парі не вдається зачати дитини протягом року регулярного статевого життя. Перш ніж поставити остаточний діагноз, фахівці нашої клініки призначать ретельне обстеження.

Для перевірки чоловічої репродуктивної функції проводять такі процедури:

 1. Пальпація зовнішніх статевих органів для оцінки стану яєчок і кровоносних судин.
 2. Лабораторний аналіз сперми. Його мета – перевірка складу порції еякуляту і будови сперматозоїдів.
 3. УЗД органів, які відповідають за освіту і виведення сперми.
 4. Аналіз крові на рівень гормонів. Дозволяє виключити безпліддя ендокринного типу.
 5. Мазок з уретри для перевірки на інфекції і патогенні мікроорганізми.
 6. Бакпосів сперми при підозрі на простатит.
 7. Генетичні дослідження для перевірки на спадкове безпліддя.
 8. Тест на наявність антитіл до власної спермі, які можуть викликати імунне безпліддя.

У жінки дослідження дітородної функції складається з таких етапів:

 1. Огляд у гінеколога і збір даних про особливості менструального циклу, перенесені захворювання і хірургічних втручаннях.
 2. Аналіз на гормони. Важливе значення має рівень статевих гормонів і гормонів щитовидної залози.
 3. Урогенітальний бакпосев на наявність інфекцій.
 4. УЗД органів малого таза, яке дозволяє виявити патології розвитку, запальні процеси і новоутворення.
 5. Аналіз слизу на наявність антитіл до сперматозоїдів.
 6. Фолікулометрія для спостереження за життєвим циклом яйцеклітин.
 7. Діагностична лапароскопія або гістеросальпінгоскопія для визначення прохідності маткових труб.
 8. Гістероскопія для оцінки стану порожнини матки.

За результатами проведених аналізів лікарі зможуть визначити причину неможливості зачаття дитини. Залежно від цього будуть запропоновані різні методи вирішення проблеми.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Які варіанти досягнення вагітності

Фахівці нашого Центру в першу чергу запропонують варіанти лікування для відновлення природної репродуктивної функції, якщо це можливо.

Це можуть бути:

 1. Гормональні коригування медикаментами – при ендокринних порушеннях в організмі.
 2. Антибіотикотерапія – при різних інфекційних захворюваннях.
 3. Хірургічні втручання – якщо це дозволить вирішити питання непрохідності маткових труб і скорегувати патології, виявлені в порожнині матки або в яєчниках.

Якщо вилікувати безпліддя неможливо, вдаються до допоміжних репродуктивних технологій:

 • При деяких видах чоловічого безпліддя (порушення еректильної функції, непрохідності канальців, низькій кількості спераматозоідов в еякуляті, малорухомості сперматозоїдів і ін.) Використовують метод внутрішньоматкової інсемінації. Для цього сперматозоїди витягають безпосередньо з яєчок, відбирають найбільш життєздатні і вводять їх в жіночий організм в період овуляції. Таке запліднення максимально наближене до природного.
 • У разі непрохідності маткових труб у жінки і неможливості або небажання відновлення просвіту хірургічним шляхом, вдаються до екстракорпорального запліднення. Суть процедури в наступному: в жіночому організмі стимулюють дозрівання і овуляцію декількох яйцеклітин, які потім витягують і запліднюють сперматозоїдами чоловіка. Отримані ембріони вирощують в спеціальному середовищі в умовах інкубатора і на п’ятий-шостий день самий здоровий і життєздатний з них підсідає в порожнину матки. Далі розвиток зародка йде природним шляхом, як при звичайній вагітності.
 • У разі відсутності яєчників або порушення їх функцій рекомендують скористатися донорськими яйцеклітинами.

Чому лікарі відразу рекомендують ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) рекомендують тільки в тих випадках, коли відновити нормальне функціонування репродуктивної системи не представляється можливим.

ЕКЗ часто є єдиним можливим способом зачаття дитини при багатьох формах жіночого безпліддя. Після видалення маткових труб, при незворотному порушенні їх прохідності, при відсутності яєчників і інших подібних патологіях без допоміжних репродуктивних технологій просто не обійтися.

Метод ЕКЗ отримав визнання репродуктологов у всьому світі завдяки цілому ряду незаперечних переваг:

 • Максимальна наближеність до природних умов протікання вагітності після підсадки ембріона.
 • Мала травматичність методу.
 • Можливість виявлення спадкових захворювань на стадії зародження ембріона і відбору тільки найздоровіших і перспективних зародків.
 • Високий відсоток успіху. В “Центрі репродукції професора Феськова А.М. ® “він становить 45%, а після кріопротоколов все 70%, що відповідає світовим стандартам якості.
 • Контроль фахівцями протікання вагітності з ранніх стадій, що зводить до мінімуму ймовірність викидня і патологій розвитку плоду.

Як прийняти правильне рішення

Розберемо, які питання і сумніви найчастіше виникають у подружжя, які мають вирішити, використовувати для зачаття ЕКЗ чи ні.

1. А раптом дитина народиться “якимось не таким”?

Проведення процедури ЕКЗ передбачає ретельний аналіз використовуваних біоматеріалів. Для запліднення використовуються тільки здорові яйцеклітини і сперматозоїди. За розвитком ембріонів в інкубаторі постійно спостерігають фахівці. Для підсадки в порожнину матки вони відбирають тільки самий здоровий і перспективний ембріон. Тому ЕКЗ рекомендовано в тому числі парам, у дітей яких можуть проявитися спадкові захворювання.

2. Як проходить ЕКЗ-вагітність? Це не небезпечно для жінки?

ЕКЗ-вагітність з моменту підсадки ембріона нічим не відрізняється від звичайної. Необхідний гормональний фон підтримується сучасними медпрепаратами. Тому до моменту імплантації організм жінки повністю готовий прийняти дитину.

3. Чи правда, що при ЕКЗ гине багато ембріонів, які не використали для підсадки в матку?

У процесі культивування ембріонів гинуть тільки нежиттєздатні зародки, в яких були закладені хромосомні аномалії. Зазвичай це відбувається на 3-5 добу з моменту злиття чоловічої і жіночої генетичного матеріалу. При природному заплідненні генетичні збої при закладці тканин ембріона привели б до завмерлої вагітності, викидня або розвитку патологій у плоду. При ЕКЗ відбувається природний відбір і ембріони з аномаліями не потрапляють в жіночий організм.

А ось отримані здорові зародки фахівці або переносять в порожнину матки, або заморожують. В майбутньому після розморожування їх можна використовувати в протоколі ЕКЗ при необхідності повторної спроби або коли пара захоче народити ще одну дитину.

Останнім часом в прогресивних клініках, куди входить і “Центр репродукції професора Феськова А.М. ® “, проводять м’яку стимуляцію яєчників з метою отримання невеликого числа яйцеклітин і дбайливого втручання в роботу жіночого організму.

Дізнатися докладніше про процедуру ЕКЗ можна в нашій клініці, прийшовши на консультацію до наших досвідченим лікарям-репродуктологам. Прийняти рішення набагато легше, коли обумовлені всі нюанси.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Задати питання на тему
  Схожі статті

  20 Червня 2024 Чи можна займатися сексом під час ЕКЗ?

  Ще пару десятиліть тому безпліддя було вироком материнству. Розвиток медицини і технології ЕКЗ дозволило вирішити цю проблему. Нижче ми відповімо […]

  11 Березня 2024 Доплер при вагітності

  Що таке доплер?   Доплер при вагітності – це ультразвукова процедура, яка дозволяє вивчити роботу кровотоку і судин матки, плаценти і […]

  02 Травня 2023 Пренатальний скринінг: що це та навіщо роблять?

  Вагітність вважається дуже важливим періодом у житті кожної сім’ї, тому бажано до неї добре підготуватися. Для цього в сучасній пренатальній […]

  26 Жовтня 2022 Вдале ЕКЗ після 40: від чого залежить результат

  З віком репродуктивна функція у жінок знижується. Причиною стає поступове скорочення оваріального резерву: з 32-35 років погіршується якість та зменшується […]

  15 Лютого 2022 Як відбувається імплантація ембріона при ЕКЗ

  Коли багаторазові спроби зачати дитину природним шляхом не призводять до успіху, на допомогу приходять сучасні технології. Ефективним методом подолання безпліддя, […]

  14 Травня 2021 Рак після ЕКЗ. Думка репродуктолога

  Екстракорпоральне запліднення допомагає мільйонам жінок знайти радість материнства. Процедура полягає в заплідненні яйцеклітини за межами жіночого організму з подальшим перенесенням […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок