Успішність проведення ЕКЗ багато в чому залежить від попередньої підготовки до цієї процедури. У цій статті розповімо, чому іноді призначають видалення маткових труб, чи обов’язково видаляти поліп і як лікують гідросальпінкс і міому матки перед екстракорпоральним заплідненням. Ви дізнаєтеся, як сучасна медицина вирішує складні питання в боротьбі за жадану нове життя.

Видалення маткових труб перед ЕКЗ

В яких випадках призначають видалення труб?
Показаннями до цієї процедури найчастіше стають такі:

 • значні деформації маткової труби, що виникли внаслідок запальних процесів в яєчниках, зв’язках і самих фаллопієвих трубах;
 • гнійні процеси в трубах (піосальпінкс);
 • скупчення рідини в трубах (гідросальпінкс) і деякі інші патології.

Перш ніж відправити пацієнтку на таку операцію, лікар проведе ретельне обстеження. Тільки якщо іншими методами неможливо усунути патологію, буде заплановано висічення ураженої ділянки.

Чому потрібно видаляти маткові труби перед ЕКЗ

Без видалення пошкоджених маткових труб ЕКЗ може бути неефективним. Причиною тому може стати відтік гною або виділяється при запаленні рідини в порожнину матки. Це завадить прикріплення плодового яйця. А якщо імплантація і станеться, то велика ймовірність, що виділяються токсини зашкодять розвивається ембріону і трапиться викидень.

Як проходить операція

Видалення труб в Клініці професора Феськова О.М. проводиться лапароскопічним методом. При такому способі роблять всього 3 невеликих розрізу не більше 1 см кожен. Через них вводять хірургічні інструменти і лапароскоп, за допомогою якого відбувається всередині передається на пристрій відображення. Іншими словами лікар контролює хід проведення операції по збільшеному відеозображення на моніторі.

Такий вид операцій дозволяє виконати процедуру з високою точністю і мінімальної травматичністю для тканин і органів.

Процедуру проводять під загальною внутрішньовенною анестезією, обсяг якої визначає досвідчений анестезіолог з урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнтки.

Коли можна робити ЕКЗ після видалення труб

Після 2-3 місяців після операції необхідно буде провести контрольне обстеження. Якщо репродуктивні органи в порядку, можна йти на ЕКЗ.

Дізнатись скільки коштує програма ЕКЗ та почати планувати вагітність можна, записавшись на консультацію за телефонами контакт-центру клініки професора Феськова О.М., вказаними нижче.

Видалення поліпа перед ЕКЗ

Поліп ендометрія обов’язково необхідно видалити до проведення екстракорпорального запліднення.

Чому це необхідно зробити

Якщо зі слизової не видалити поліп, то він буде заважати імплантації плодового яйця. При ЕКЗ лікарі можуть контролювати процес злиття чоловічої і жіночої генетичного матеріалу і початкові стадії розвитку ембріона. Але ось процес впровадження в слизову матки повністю залежить від готовності цього органу підтримати процес.

Деякі види поліпів небезпечні своєю здатністю переростати в рак або збільшуватися на тлі гормональної перебудови в організмі жінки. Тому так важливо спочатку пройти лікування, а потім вже планувати вагітність.

Як відбувається видалення поліпа?

Його виконують методом гістероскопії. Через порожнину матки вводять гістерорезектоскоп, який поєднує в собі оптичну систему і хірургічний інструмент. З його допомогою лікар отримує візуалізацію порожнини матки і проводить видалення зміненої ділянки на слизовій оболонці. Дана маніпуляція виконується під наркозом.

У Клініці репродукції професора Феськова А.М. для проведення електрохірургічних операцій використовуються Гістерорезектоскопи ультрамалих товщини. Це дає можливість проводити хірургічні втручання, які не розширюючи цервікальний канал.

Що буде після операції

Після вилучення поліпа проводиться його гістологічне дослідження для виключення злоякісного процесу. За результатами опреації будуть призначені лікувальні процедури.
Через 1-3 місяці після операції проводять ультразвуковий контроль або діагностичну гістероскопію для оцінки стану слизової оболонки. Якщо вона повністю відновилася і готова прийняти впровадження плодового яйця, значить саме час вступати в протокол ЕКЗ.

Гідросальпінкс і ЕКЗ

Що таке гідросальпінкс?

Гідросальпінкс – це порушення прохідності фаллопієвих труб через скопилася в них рідини. Причинами цієї патології найчастіше стають спайкові процеси в трубах, внаслідок яких порушується транспортування крові та лімфи в уражених ділянках. В результаті, в окремих ізольованих ділянках труб починає накопичуватися водяниста субстанція, що складається з слизу, позаклітинної рідини і плазми крові.

Гідросальпінкс може протікати безсимптомно. Але найчастіше захворювання проявляється наступними ознаками:

 • тягнуть і пульсуючими болями внизу живота;
 • водянистими виділеннями з білуватим відтінком;
 • загальною слабкістю і злегка підвищеною температурою тіла.

При появі насторожуючих симптомів потрібно обов’язково звертатися за медичною допомогою. У клініці проведуть УЗД-дослідження, гистеросальпингографию, аналіз мазка з піхви, а при необхідності і діагностичну лапароскопію.

Чи можна планувати вагітність при такому діагнозі?

Якщо мова йде конкретно про екстракорпоральному заплідненні, то рекомендується звести до мінімуму всі ризики, через які довгоочікувана вагітність може не наступити.

На те є вагомі підстави:

 • виділяється з ураженої фаллопиевой труби рідина буде змивати впроваджуваний ембріон і йому не вдасться закріпитися в порожнині матки;
 • хвороботворні мікроорганізми, активно розмножуються в рідкої субстанції, можуть завдати непоправної шкоди ембріону.

Для успішного ЕКЗ необхідно пройти повний курс лікування. Це сприятливо позначиться не тільки на розвитку ембріона, а й на самопочутті самої жінки.

Як лікується гідросальпінкс?

Найчастіше вдаються до хірургічного втручання. У Клініці професора Феськова О.М. операцію проводять лапароскопічним методом під загальною внутрішньовенною анестезією.

Про всі можливі методи лікування, ступеня їх ефективності та можливі ризики лікар проінформує на консультації, щоб пацієнтка могла самостійно прийняти зважене рішення.

Перед ЕКЗ фото 1

Через скільки часу після терапії можна робити ЕКЗ

Як правило, на відновлення репродуктивних органів буде потрібно близько 2-3 місяців. По закінченні цього терміну необхідно буде пройти контрольне обстеження. До планування програми ЕКЗ можна буде приступати після рекомендацій лікаря репродуктолога.

ЕКЗ при міомі матки

Що таке міома матки?

Міома матки – це пухлина доброякісного характеру в стінці або шийці матки. Виникнення даного захворювання часто пов’язано з генетичною схилністю, гормональними порушеннями і хронічними запальними захворюваннями органів репродуктивної системи.

Діагностувати міому матки для досвідченого лікаря не складе труднощів. У Клініці професора Феськова О.М. таку діагностику проводять швидко і безболісно. При виявленні патології консиліум лікарів ухвалить погоджене рішення про методи лікування, виходячи зі стадії розвитку патології і місце її розташування.

Чи можна проводити ЕКЗ при міомі матки?

Як показує практика, в деяких випадках допустимо проводити процедуру ЕКЗ при наявності міоми. Так, якщо міоматозного вузли менше 30 мм і вони не деформують порожнину матки, то на ефективність ЕКЗ така патологія не вплине.

Якщо ж міоматозного вузли розташовуються в стінці матки і деформують її, то від них потрібно обов’язково позбавлятися до вагітності. Інакше вони можуть привести до серйозних ускладнень під час виношування дитини, а то і зовсім приведуть до викидня.

При наявності протипоказань до запліднення лікар направить пацієнтку на попереднє лікування міоми.

Якими методами проводять лікування міоми?

Основне завдання фахівців клініки при оперативному видаленні міоматозних вузлів – це збереження матки і її здатності до підтримки вагітності.

До основних методів проведення даної операції відносяться:

 • лапароскопічна консервативна міомектомія – оперативне втручання через кілька невеликих розрізів в черевній порожнині під наркозом;
 • гістероскопічна консервативна міомектомія – видалення міоми за допомогою гистероскопа і хірургічного інструменту, що вводяться через шийку матки, проводиться також із застосуванням наркозу.

Після повного післяопераційного відновлення, підтвердженого інструментальної діагностикою, можна приступати до планування вагітності.

У висновку можемо сказати, що якщо вагітність довгоочікувана і вона можлива шляхом застосування допоміжних репродуктивних технологій, то важливо підготуватися максимально ретельно і мінімізувати всі можливі перешкоди. А головним помічником тут стане кваліфікований лікар репродуктолог, який разом з Вами буде йти до довгоочікуваної мети

Залишилися питання? На них з радістю дадуть відповідь координатори контакт-центру клініки за телефонами:

 •  0 800 50 77 90, 
 •  098 100 76 76, 
 •  066 100 76 76, 
 •  093 100 76 76, 

або заповнюйте онлайн-форму на сайті і ми Вам зателефонуємо!

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок