Головна Блог Зміни в ЕКЗ за останні 10 років

Зміни в ЕКЗ за останні 10 років

25.04.2019 / Переглядів : 235

Поділитися з друзями:

На сьогоднішній день відсоток вагітностей конкретно в нашій клініці досягає 70% після кріопротоколов. Це рекордні показники, яких вдалося досягти в результаті використання новітніх методик.

За минулі 10 років було впроваджено безліч нововведень практично в усі процеси процедури ЕКЗ.

1. Більш м’які протоколи стимуляції овуляції

Слід зазначити, що перша успішна ЕКЗ-вагітність була отримана в природньому циклі, без додаткової гормональної стимуляції.

У наступні роки для підвищення успіху ЕКЗ стали використовувати сильнодіючі гормональні препарати і довгі цикли стимуляції овуляції. В результаті отримували велику кількість яйцеклітин для запліднення, що дозволяло вибрати найбільш перспективні ембріони. Це дійсно збільшувало шанси на вагітність. Однак збільшувалася і кількість побічних ефектів, зокрема випадків гіперстимуляції.

Тому останнім часом лікарі найчастіше використовують короткі і м’які протоколи стимуляції. У «Центрі репродукції професора Феськова А. М.» схему стимуляції підбирають індивідуально для кожної пацієнтки, орієнтуючись на особливості її репродуктивної системи.

2. Культивування ембріонів до п’ятої доби – стадії бластоцисти

Раніше ембріони переносили на 3-4 добу розвитку, як тільки починався процес компактизації клітин. Довше містити ембріони в інкубаторі не було можливості.

За останні 10 років вчені створили субстанції, які імітують особливі мікросередовища жіночого організму, через які проходить ембріон в процесі розвитку. Вдосконалилися і інкубаторні системи.

Завдяки цьому з’явилася можливість вирощувати ембріон до 5-денного терміну. Саме на такій стадії ембріон імплантується в слизову матки в природних умовах.

3. Спостереження за розвитком ембріона прямо в інкубаторі – time-lapse

Можливість ретельного відбору ембріонів для підсадки багато в чому стала реалізованої завдяки безперервному контролю ділення клітин в інкубаторі.

Приблизно в 2013 році британські вчені – Саймон Фішел і його колеги – представили широкій публіці новий спосіб спостереження за ембріонами. Вони показали покадровую зйомку розвитку клітин майбутньої дитини, які перебувають в інкубаторі, через відеосистему. Самі вчені порівняли цей процес з наглядом за ембріонами в матці за допомогою мікроскопа.

Розроблений ними метод дозволяє визначати патологічні ембріони, які не прижилися б в жіночому організмі і привели б до викидня або завмерлої вагітності.

4. Удосконалення методів кріоконсервації ембріонів і яйцеклітин

В даний час для приміщення на тривале зберігання біоматеріалів використовується в основному метод вітрифікації – швидкої заморозки. При такому підході рідина в клітинах чи не перетворюється в кристали, а переходить у склоподібний стан. За рахунок цього ефективність збереження високої якості біоматеріалу наближається до 100%.

У більш ранні періоди розвитку допоміжних репродуктивних технологій застосовувалися методики повільної заморозки. Вони пішли в минуле через високий ризик пошкодження клітин внаслідок кристалізації рідини. Такий метод забезпечував ефективність лише в 65-80% випадків.

У «Клініці професора Феськова А. М.» для кріобанку передбачено автономне електропостачання, яке не відключається ні за яких обставин.

5. Оптимізація підходів в підготовці ендометрія

Успішна імплантація залежить не тільки від якості ембріона, а й від готовності ендометрію. Оптимальна товщина слизової до моменту підсадки – від 8 до 11 мм. При більшій чи меншій товщині шанси на вагітність значно знижуються.

Десять років тому підготовці ендометрія приділялося мало уваги. Лікарі були більше зосереджені на відборі ембріонів.

Зараз же для підготовки слизової матки до вагітності використовують гормональні та малоінвазивні методи.

Один з нових підходів – скарифікація. Суть її полягає в нанесенні декількох подряпин на ендометрій. В результаті цього запускаються відновлювальні процеси, поліпшують якість поверхні і її «липкість» для ембріона.

6. Використання мононуклеарних клітин крові для поліпшення імплантації

У 2010 році були опубліковані результати досліджень впливу внутриматочного введення мононуклеарних клітин периферичної крові на частоту імплантації ембріона, що проводилися в стінах нашої клініки. У дослідженні брали участь пацієнтки, у яких раніше було дві і більше невдалих спроб ЕКЗ.

Досвідченим шляхом було доведено, що внутриматочное введення мононуклеарних клітин периферичної крові перед перенесенням ембріонів значно підвищує ймовірність імплантації ембріона і настання вагітності.

7. Культивування ембріонів в інкубаторах з пониженим вмістом кисню

Умови вирощування ембріонів намагаються максимально наблизити до природних.

При звичайній вагітності, яка настає без допоміжних репродуктивних технологій, ембріони до 3-4 днів розвиваються в фаллопієвій трубі до тих пір, поки не потраплять в матку. У маткових трубах кисню міститься 5-7%, а в самій матці і того менше – всього 2%. У інкубаторних установках для вирощування ембріонів людини підтримують таку ж низьку концентрацію кисню. Це сприяє розвитку повноцінних і перспективних зародків, придатних для підсадки в порожнину матки.

8. Еволюція генетичних досліджень на ембріоні до методу NGS

Сучасний метод NGS (Next Generation Sequencing) дозволяє проаналізувати повний хромосомний набір і виявити навіть незначні мозаїчні аномалії, які неможливо виявити іншим шляхом.

Для аналізу клітини беруть з трофектодерми – попередниці плаценти, не зачіпаючи при цьому внутрішньоклітинну масу, з якої буде формуватися дитина.

Метод NGS дозволяє виявити на ранніх стадіях синдром Дауна, Едвардса, Патау, захворювань на фенілкетонурію, муковісцидоз та інших.

9. Поява каріомапінга

Ця новітня методика дозволяє запобігти спадкове захворювання у другу дитину в сім’ях, де вже є дитина з генетичними відхиленнями.

Буквально 10 років тому такі можливості неможливо було навіть уявити, а зараз цілком реально зупинити передачу погану спадковість.

10. Хірургічні методи вирішення питання безпліддя у чоловіків з діагнозом азооспермия

Азооспермія – захворювання, при якому в насінної рідини не виявляються сперматозоїди. При цьому клітини зі спадковою інформацією утворюються в деяких обмежених ділянках яєчок, але з якихось причин вони не виводяться назовні. У таких випадках вдаються до біопсії яєчок – хірургічного вилучення сперматозоїдів.

У «Центрі репродукції професора Феськова А. М.» застосовують ультрасучасний метод – операції microTESE (мікро тезі). Вони проводяться з використанням мікроскопа, що збільшує зображення в 25 разів. Це дозволяє хірургові ретельно обстежити ділянки яєчок для виявлення зрілих сперматозоїдів, що виробляються, як правило, в обмежених кількостях. Отримані чоловічі статеві клітини передаються ембріологові для подальшого використання в програмі ЕКЗ.

Темних плям в репродуктології залишається все менше. У нашій клініці вже діє програма гарантованої вагітності, що має на увазі повне обстеження подружньої пари з метою виявлення причин безпліддя і пошуку найбільш ефективного вирішення для народження здорової дитини.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Задати питання на тему
  Схожі статті

  20 Червня 2024 Чи можна займатися сексом під час ЕКЗ?

  Ще пару десятиліть тому безпліддя було вироком материнству. Розвиток медицини і технології ЕКЗ дозволило вирішити цю проблему. Нижче ми відповімо […]

  26 Жовтня 2022 Вдале ЕКЗ після 40: від чого залежить результат

  З віком репродуктивна функція у жінок знижується. Причиною стає поступове скорочення оваріального резерву: з 32-35 років погіршується якість та зменшується […]

  15 Лютого 2022 Як відбувається імплантація ембріона при ЕКЗ

  Коли багаторазові спроби зачати дитину природним шляхом не призводять до успіху, на допомогу приходять сучасні технології. Ефективним методом подолання безпліддя, […]

  14 Травня 2021 Рак після ЕКЗ. Думка репродуктолога

  Екстракорпоральне запліднення допомагає мільйонам жінок знайти радість материнства. Процедура полягає в заплідненні яйцеклітини за межами жіночого організму з подальшим перенесенням […]

  26 Вересня 2020 Скільки коштує ЕКЗ запліднення

  Екстракорпоральне штучне запліднення або, як нині заведено його називати, просто ЕКЗ, в двадцять першому столітті вже набуло досить поширений характер. […]

  26 Вересня 2020 Як обрати клініку для ЕКЗ? 4 ключових критерія

  Можна довго вибирати клініку ЕКЗ перед тим як почати лікування і, в підсумку, так і не зважитися звернутися до фахівців. […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок