Стимуляція овуляції метод лікування жіночого безпліддя, яке викликане дисфункцією овуляції. Метод грунтується на впливі на яєчники пацієнтки. Ефективність применеия стимуляції овуляції становить близько 60-75% вагітностей.

Стимуляцію овуляції як правило проводять за допомогою гормональних лікарських препаратів. Метою їх пріменеія є стимулювання розвитку однієї або декількох зрілих, готових для запліднення яйцеклітин. Стимуляція овуляції застосовується при жіночому безплідді у випадках, коли у жінки в яєчниках формуються здорові, але не дозрівають до кінця яйцеклітини, при нерегулярній овуляції або при полікістозі яєчників. У деяких випадках причиною порушень менструального циклу та овуляції може бути надмірна або, навпаки, недостатня вага жінки.

У випадках, коли у жінки виробляються “погані” яйцеклітини внаслідок різних причин (наприклад, захворювань яєчників), процедура стимуляція овуляції їй не підходить. В такому випадку для запліднення використовують донорську яйцеклітину. Дисфункція овуляції також може викликатися запальними процесами в органах малого таза і порушеннями гормонального фону. Успіх стимуляції овуляції досить сильно залежить від таких факторів, як вік жінки, тип використовуваних ліків, наявність інших причин безпліддя і т. д.

Процедура стимуляції овуляції

При стимуляції овуляції пацієнтці призначають спеціальні лікарські препарати (клостилбегит) з 3 по 7 або з 5 по 9 дні менструального циклу; конкретний препарат як і його дозування підбираються лікарем індивідуально. У деяких випадках для підтримки овуляції призначають внутрішньом’язові ін’єкції хоріонічного гонадотропіну (ХГЧ). Лікарем паралельно проводиться контроль дозрівання яйцеклітин в фолікулі яєчника пацієнтки і настання овуляції. Зазвичай для цього застосовують УЗД малого таза, вимірювання базальної температури і спостереження за рівнем вмісту гормонів (прогестерону). Метою УЗД є як спостереження за дозріванням фолікулів, так і своєчасне виявлення та лікування кіст яєчників. У разі присутності на яєчниках кіст лікування відкладається до їх зникнення. Зазвичай для цього достатньо одного циклу.

При неефективності лікування лекартсвеннимі препаратами застосовуються хірургічні методи стимуляції овуляції: лапароскопія, клиноподібна резекція, термо-, електро – або лазерна каутеризація яєчників. Приблизно в 72% випадків застосування хірургічної стимуляції овуляції вагітність настає. В іншому випадку призначають додатковий прийом лікарських препаратів.

Після настання овуляції жінці застосовується внутрішньоматкова інсемінація.

Попередні аналізи на гормони

Перевірити гормони варто кілька разів. По-перше, для уникнення помилок з вини лабораторії, по-друге-щоб переконатися в існуванні проблеми. По-третє, рівень гормонів в крові досить непостійний.

Не варто починати стимуляцію при порушеннях концентрації таких гормонів як гормони щитовидної залози, пролактин і чоловічі гормони. Такі порушення перешкоджають овуляції. Перед стимуляцією овуляції варто їх привести в норму – можливо після цього стимуляція не буде потрібно.

УЗД-моніторинг

Для встановлення проблем з овуляцією і їх причин необхідно неодноразове проведення УЗД.

У разі “ідеального” 28-денного циклу перше УЗД можна робити на 8-10 день після завершення останньої менструації. Потім УЗД проводять через кожні 2-3 дні (це залежить від стану матки і яєчників) до дня установки факту сталася овуляції або початку менструації.

В результаті УЗД можна отримати такі відомості про розвиток фолікулів в яєчниках:

  • Не розвиваються фолікули, овуляція відсутня;
  • Фолікул розвивається, але зупиняється в розвитку, так і не досягнувши необхідних розмірів, овуляція відсутня;
  • Домінантний фолікул розвивається, проте не доростає до потрібних розмірів, овуляція відсутня;
  • Домінантний фолікул розвивається, доростає до необхідних розмірів, але не відбувається його розриву, овуляція відсутня;
  • Фолікул розвивається, настає овуляція і на місці фолікула з’являється жовте тіло.

При отриманні останнього результату лікування не потрібно.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок