Warning: Undefined array key "HTTP_USER_AGENT" in /home/admin/web/feskov.ua/public_html/wp-content/themes/feskov/functions.php on line 385

Перевіритися на безпліддя чоловікові

Безпліддя виявляють у 4 з 100 чоловіків. Сучасна медицина дозволяє в більшості випадків відновлювати репродуктивну функцію, головне, вчасно звернутися за допомогою. У цій статті розглянемо процедуру діагностики і методи лікування безпліддя від найбільш поширених захворювань.

Тест на безпліддя у чоловіків

Одного єдиного тесту на безпліддя не існує. Діагностика безпліддя проводиться в кілька етапів.

 • Консультація з андрологом-урологом.
  Лікар поставить кілька запитань, щоб скласти попереднє уявлення про можливі причини безпліддя. Це можуть бути питання про інтимне життя, умовах роботи, перенесені захворювання, операції та ін.
 • Огляд
  Далі доктор візуально і методом пальпації оцінить стан вен, яєчок і інших органів статевої системи.
 • Спермограмма
  Одним з перших лабораторних досліджень є аналіз еякуляту пацієнта, оскільки найчастіше причиною безпліддя стає низька якість сперми (неправильна будова сперматозоїдів, зниження кількості і зниження рухливості).
  У нормі за один статевий акт має виділятися не менше 2 мл сперми. В 1 мл якісного еякуляту має нараховуватися не менше 20 млн сперматозоїдів, з них більше половини повинні бути здоровими і рухливими.
 • УЗД яєчок і їх придатків
  Інструментальні обстеження дозволяють перевірити, чи немає у пацієнта запалень чи інших патологій органів, що беруть участь в утворенні і виведенні сперматозоїдів.
 • Аналіз змісту гормонів в крові
  Перевіряють рівень тестостерону, ФСГ, ЛГ, пролактину і тиреотропіну, естрадіолу. Дана діагностика дозволяє виключити гормональне безпліддя. Її призначають, як правило, при патології сперми, при низькому вмісті або повній відсутності сперматозоїдів в еякуляті, а також при недорозвитку статевих органів.
 • Аналіз секрету передміхурової залози і бакпосев сперми
  Виконують при підозрі на простатит. Передумовами до подібного діагнозу стає наявність лейкоцитів і бактерій в еякуляті.
 • Мазок з уретри
  Виділення аналізують на предмет наявності статевих інфекцій і патогенної мікрофлори.
  Цитогенетичні та молекулярно-генетичні дослідження
  Проводять для виявлення мутацій в генах, що відповідають за репродуктивну функцію.
 • MAR-тест
  Проводиться в тому випадку, коли у лікаря з’являються підозри на наявність антитіл до власної спермі. Такі антитіла можуть викликати імунологічне безпліддя.

 

Лікар також може призначити додаткові процедури обстеження репродуктивної системи або інших органів, робота яких може вплинути на здатність до розмноження. Все залежить від виявлених порушень в організмі пацієнта.

Чоловіче безпліддя: причини і лікування

Причини безпліддя у чоловіків можуть бути найрізноманітніші. У цій статті розглянемо основні групи чинників.

 • Розширення венозних судин в сім’яного канатика (варiкоцеле)
  При такій патології безпліддя настає не завжди. Воно проявляється як кисневе голодування, вплив високої температури на яєчка і т. п.

Лікування. Усувають варикоцеле хірургічними методами. Здатність до зачаття відновлюється через кілька місяців після операції.

 • Захворювання яєчок
  До безпліддя можуть призвести різні аномалії: неопущеніе, запалення або травмування яєчок, генетичні мутації.

Оскільки яєчка відповідають за продукування чоловічих статевих клітин, то порушення в їх роботі можуть стати причиною патологічних змін в складі сперми і будову сперматозоїдів. Це вдається діагностувати вже при аналізі спермограми.

Лікування. Може проводитися хірургічними або медикаментозними методами (гормональними, протизапальними препаратами, антибіотиками і т. п.), В залежності від виду патології. У багатьох випадках додатково призначають фізпроцедури.

Відновити репродуктивну функцію вдається в більшості випадків. Якщо ж після проходження лікування запліднення природним шляхом не відбувається, вдаються до допоміжних репродуктивних технологій: штучної інсемінації або ЕКЗ.

 • Інші захворювання статевих органів
  До них відносять простатит (запалення передміхурової залози), везикуліт (запалення насінних пухирців), непрохідність сім’явивідної протоки, інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом, та ін.

Лікування. Простатит лікується антибіотиками, знеболюючими і протизапальними препаратами, фізіотерапевтичними процедурами.

При везикулите призначають антибіотико-і фізіотерапію, промивання і дренаж насіннєвих пухирців, видалення гною при гострій формі. Репродуктивна функція відновлюється після повного лікування за умови дотримання рекомендацій лікаря.

Непрохідність сім’явивідної протоки успішно лікують шляхом хірургії. У разі протипоказань до операції виконують біопсію для отримання сперматозоїдів прямо з яєчка і проведення екстракорпорального запліднення.

Статеві інфекції зазвичай піддаються медикаментозному лікуванню, особливо при незапущеній формі. Терапію потрібно пройти обом подружжю. До планування вагітності необхідно зробити контроль повної вилікування.

 • Порушення в роботі гіпофіза і гіпоталамуса
  Ці ділянки головного мозку утворюють єдиний центр, який відповідає за виділення гормонів і зв’язок між ендокринної та нервової системами. Збої в їх роботі приводять до гормонального безпліддя.

Лікування. Залежить від причин, що викликали патологію. При стресовій природі захворювання призначають консультацію психолога та зміна режиму праці та відпочинку. При виявленні новоутворення гіпофіза, проводять хірургічну операцію, після чого гормональний фон, як правило, відновлюється.

 • Збої в імунній системі
  Можуть привести до вироблення антитіл до власних сперматозоїдів. В результаті погіршується якість сперми, знижується рухливість сперматозоїдів і їх здатність проникати в яйцеклітину.

Лікування. Проводять в кілька етапів. На першому етапі усувають причину, яка могла привести до аутоімунної реакції (внутрішні інфекції, запалення, вплив шкідливих зовнішніх факторів і т. Д.). Після цього проводиться медикаментозна стимуляція вироблення сперматозоїдів і зниження вироблення антитіл.

Коли не вдається повністю вирішити проблему, вдаються до вилучення окремих сперматозоїдів безпосередньо з яєчок. Отримані таким чином статеві клітини використовують для внутрішньоматкового штучного запліднення або проведення процедури ЕКЗ.

 • Сексуальна дисфункція
  Вона призводить до неповноцінності статевого акту, порушень ерекції і еякуляції. В результаті насіннєва рідина не потрапляє в маткову трубу жінки і запліднення не відбувається.

Лікування. Як альтернативні варіанти може бути запропоновано штучне запліднення. Фахівці отримають сперматозоїди чоловіка і введуть їх в яйцеклітину дружини.

 • Генні та хромосомні мутації
  Можуть призводити до відсутності або низькому вмісту сперматозоїдів в еякуляті, гормональних збоїв або аномалій будови органів статевої системи.

Лікування. У деяких випадках безпліддя вдається усунути за допомогою гормональних препаратів, але частіше вдаються до допоміжних репродуктивних технологій для зачаття дитини.

Лікування азооспермії

Окремо зупинимося на одній з найважчих форм чоловічого безпліддя – азооспермії. Встановлюють цю патологію по відсутності сперматозоїдів в спермі.

Виділяють дві форми захворювання:

 • обструктивна, при якій сперматозоїди дозрівають в яєчках, але не виводяться назовні через непрохідності сім’явиносних проток;
 • секреторна, що характеризується порушенням процесу утворення сперматозоїдів – вони дозрівають тільки в окремих невеликих ділянках яєчок.

 

Терапія залежить від виду захворювання. В “Центрі ЕКЗ професора Феськова ®” лікування азооспермии проводять інноваційними методами з застосуванням ультрасучасної медичної техніки.

При обструктивної формі виконують операцію по відновленню сім’явивідної протоки, в результаті стає можливим зачаття природним шляхом.

При секреторною азооспермії проводять хірургічну процедуру microTESE з використанням мікроскопа, що розширює поле огляду для хірурга в 25 разів. Це дозволяє знайти ділянки яєчок, в яких дозрівають сперматозоїди. Виявлені таким чином статеві клітини витягують і передають ембріологові. Він відбирає найздоровіші і використовує їх в процедурах штучного запліднення.

Лікар з лікування чоловічого безпліддя

Лікуванням захворювань чоловічої репродуктивної системи займається уролог-андролог. Цей фахівець призначає необхідні аналізи, інструментальні обстеження і терапевтичні процедури. При деяких видах безпліддя можуть знадобитися консультації інших фахівців, наприклад, хірурга або ендокринолога.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок