Головна Послуги Аналізи та Діагностика Імуногістохімія ендометрія

Імуногістохімія ендометрія

Вартість послуги
Консультація гінеколога та огляд

530грн

Консультація гінеколога та огляд

785грн

Iмуногістохімія

від1130грн

Iмуногістохімія

від935грн

Причиною жіночого безпліддя часто стають патології ендометрія. Відсутність рецепторів, що відповідають за імплантацію ембріона, патологічні включення, запальні процеси, невідповідність товщини фазі місячного циклу та деякі інші порушення стають серйозною перешкодою на шляху до материнства.

Імуногістохімія ендометрія (ІГХ) — метод дослідження, який дозволяє ретельно вивчити структуру ендометрія і виявити причини безпліддя.

Що таке імуногістохімія

Це діагностика, яку виконують в лабораторії. Вона складається з двох етапів:

 1. Гістологічне дослідження. Дає можливість оцінити структуру ендометрія, відповідність його товщини фазі циклу, а також можливості імплантації плодового яйця. Дозволяє виявити непрямі ознаки запальних процесів, наявність ендометріозу.
 2. Імуногістохімічне дослідження. Направлено на пошук рецепторів, чутливих до гормонів, які відповідають за перебіг вагітності. Аналіз дозволяє також виконати перевірку на хронічний ендометрит. Також в ході процедури перевіряють наявність маркерів патологічних процесів і новоутворень.

Які порушення дозволяє виявити ІГХ-дослідження

Імуногістохімія в гінекології має велике значення, оскільки дозволяє діагностувати цілий ряд патологій:

 • ендометрит та інші запальні процеси, які провокують зміни в структурі слизової, що перешкоджають вагітності, – гістологія дозволяє це виявити на ранніх стадіях;
 • безпліддя, викликане наявністю антитіл, спрямованих проти плодового яйця;
 • зміна рецептивності ендометрія, внаслідок чого він стає несприйнятливий до гормональних змін в організмі.

В якому випадку призначають ІГХ ендометрія

Обстеження призначає гінеколог або репродуктолог в таких випадках:

 • після кількох самовільних переривань вагітності;
 • при відсутності позитивного результату після ЕКЗ;
 • для з’ясування причин безпліддя;
 • при підозрі на ендометрит, гіперплазію та інші патології ендометрія.

Підготовка до процедури

Імуногістологічний аналіз проводять в певний день циклу:

 • з 5-го по 7-й — при підозрі на ендометрит;
 • з 20-го по 24-й — при гіперплазії і сприйнятливості до впливу гормонів.

Основна підготовка полягає в припиненні прийому гормональних медикаментів та препаратів для розрідження крові (по можливості) за тиждень до ІГХ.

Як проходить ІГХ-дослідження

Для забору зразка слизової оболонки виконують гістероскопію — малотравматичне втручання в порожнину матки. Забір роблять за допомогою високоточного обладнання, що дозволяє провести процедуру максимально акуратно і безболісно. У той же день пацієнтка може йти додому.

Отриманий зразок ендометрію відправляють в лабораторію. Там його поміщають у фіксований розчин на 2-4 доби. Після закінчення цього часу зразок обробляють і нарізають на тонкі зрізи.

Патоморфолог забарвлює отримані зразки розчинами антитіл. Принцип методу заснований на тому, що антитіла зв’язуються з певним рецептором, якщо він присутній в ендометрії. Спеціаліст побачить це під мікроскопом.

Розшифровка імуногістохімії ендометрія

Даний аналіз досить складний, тому його інтерпретацію повинен виконувати тільки лікар відповідної спеціалізації. Призначення ефективного лікування можливо лише за умови врахування всіх особливостей перебігу захворювання.

Далі перелік основних показників імуногістохімії, які використовуються для з’ясування причин безпліддя, звичного невиношування і виявлення ендометриту:

Імуногістохімія ендометрія фото 1

При виконанні тесту чутливості до естрогену і прогестерону у висновку буде вказана ступінь експресії рецепторів ER і PR. Вона оцінюється в балах від 0 до 300, де норма клітин 0-10 означає відсутність експресії, а 201-300 — виражену експресію.

У результатах також буде відображено, чи відповідає товщина ендометрію фазі менструального циклу.

Ціна імуногістохімії в Україні

Дана лабораторна діагностика вимагає наявності високоточного обладнання, що обумовлює досить високу вартість аналізу імуногістохімії:

 • Ціна в Харкові – від 1980 грн.
 • Ціна в Києві – від 2000 грн.

Варто відзначити, що крім захворювань ендометрія методика також дозволяє виявити збудників статевих інфекцій.

Переваги клініки

У клініці організована власна біотехнологічна лабораторія, яка об’єднує кілька напрямків проведених досліджень:

 • Молекулярно-генетичне напрям (виявлення генних причин жіночого і чоловічого безпліддя);
 • Цитогенетична лабораторія (проведення цитогенетичних та молекулярно-генетичних досліджень з метою аналізу каріотипу різних клітин);
 • Клініко-діагностичний відділ (виконання стандартних рутинних клінічних аналізів, необхідних на етапі підготовки до програми ЕКЗ і при проведенні планових оперативних втручань).

Наявність власної лабораторії дозволяє виконувати аналізи в найкоротші терміни, а регулярний контроль якості гарантує точність виконуваних досліджень.

Ми використовуємо сучасне і високотехнологічне обладнання, в тому числі ультразвукове обстеження проводиться на апаратах експертного класу Voluson E8 і Voluson E10, які поєднують найкращі діагностичні можливості і максимальні індекси безпеки для пацієнтів.

Автономна система енергозабезпечення і водопостачання робить незалежними та невразливими лабораторії і кабінети діагностики від зовнішніх факторів чи ситуацій. У разі, якщо відбудеться збій електроенергії або відключення води, робота продовжиться в автономному режимі.

Вентиляція здійснюватися за рахунок припливно-витяжної системи вентилювання з вбудованими НЕРА-фільтрами (високоефективний захист від твердих частинок).

Провідні фахівці біотехнологічної лабораторії клініки професора Феськова О.М. є кандидатами біологічних наук, мають сертифікати Європейських Асоціацій, регулярно підвищують свою кваліфікацію при проходженні як планових курсів, визначених правилами Міністерства охорони здоров’я України, так і в рамках відвідування різних конгресів і work-shop в країнах Європи.

Для економії Вашого часу ми створили систему, при якій Ви зможете здати всі аналізи в найкоротші терміни. Злагодженість роботи підрозділів клинки дозволить швидко і продуктивно пройти необхідні обстеження.

Ми цінуємо Ваш час, тому координатори call-центру допоможуть спланувати Ваш візит так, щоб була можливість в один день зробити максимальний перелік досліджень.

Результати аналізів будуть доступні Вам за спеціальним кодом і відправлені на вказану Вами адресу електронної пошти.

Вартість послуги
Консультація гінеколога та огляд

530грн

Консультація гінеколога та огляд

785грн

Iмуногістохімія

від1130грн

Iмуногістохімія

від935грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


  Записатися на прийом


  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок